Skocz do zawartości

Artur66

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Artur66 odpowiedział(a) na Artur66 temat w E39
    Ok, to jedno, ale dlaczego mam brak plynnego przyśpieszania przy włączonym ASC?
  2. Artur66 opublikował(a) temat w E39
    viewtopic.php?f=72&t=117890 Witam serdecznie Wszystkich. Mam problem z ABS-em. Chciałem na wstępie, zaznaczyć że przeszukałem Forum i niestety nie znalazłem tego typu objawów. Zacznę od początku. Zaświeciły mi się kontrolki od ABS-U i ASC. Oczywiście wizyta u mechanika, diagnoza, i wynik: zepsuty lewy przód czujnik ABS-u. Czujnik został wymieniony na używkę. Kontrolki zgasły, wydawałoby się że wszystko jest OK. Niestety nie. I tutaj zaczęły się prawdziwe kłopoty. Przy prędkości powyżej 80 km/h, przy przyśpieszaniu autem zaczęło szarpać, inaczej, nie było płynnego przyśpieszania. Po wyłączeniu ASC samochód jedzie normalnie, przyśpiesza płynnie ale z kolei podczas hamowania następuje bicie na pedale hamulca, tak jak działa ABS. Dopiero samoczynne wyłączenie ABS-u, czyli zaświecenie się kontrolki ABS powoduje że wszystko wraca do normy, czyli nie ma bicia na hamulcu i auto przyśpiesza płynie, jedzie się tak ja trzeba. Najbardziej mnie niepokoi to bicie na pedał hamulca podczas hamowania, przy dużej prędkości obawiam się że mogę wylądować w rowie. Autko to 525D, diesel. Będe bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc w tej sprawie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.