Skocz do zawartości

320d Dziwne stuki przy odpalniu zimnego silnika


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano jak odpaliłem zimy silnik to miałem podoba sytuacje jak na tym filmiku
z tym ze u mnie jeszcze przez minutę albo dłużej obroty były troszkę ponad kreskę 1000 dopiero po chwili spadły. Ale stwierdziłem ze pojadę na uczelnie i jak ma się zjebać silnik to się zjebie. Po przejechaniu jakiegoś 1km i po rozgrzaniu silnika stukot stawał się coraz cichszy aż po rozgrzaniu praktycznie tego nie słychać, Co to może być ? Jak to naprawić? Coś przeczyścić jaki kolektor czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba się podłaczyc pod kompa i zobaczyc co się dzieje, czyli pierwsza sprawa sprawdzić korekty na wtryskach a jesli cos wyjdzie nie tak to raczej wtryski do sprawdzenia mechaniczninie/regeneracji/wymiany. Jeździć mozna ale się nie zaleca bo docelowo może wypalic dziure w tłoku i kibel juz konkretny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to wtryski? Dziś mi się to pierwszy raz przytrafiło i tylko rano. Później np jak byłem na uczelni i samochód ostygł po 3h odpaliłem, a silniczek chodził cichutko :) Zalazłem dziś VERVE ON i zobaczymy co jutro będzie,

 

Mam 136KM, olej świeży zalany 1000km temu Motul X-cess 5W40 + filtry MANN. Najdziwniejsze że przytrafiło mi się tak tylko do tej pory raz. Później w ten sam dzień tego stukania, auto stało 3h pod uczelnia i odpaliłem zimny to chodził cichutko. Wczoraj o 19 zatankowałem ON Verve przejechałem 175km i dziś o 16 odpaliłem i chodził cicho nawet lepiej na Vervie odpalił ( po całej nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.