Skocz do zawartości

Jaki olej do E60 530D,proszę o pomoc!!!


grzesiek opolskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy na forum,od niedawna posiadam BMW E60 530D z grudnia2003roku.Z rachunku pewnego warsztatu mechanicznego który otrzymałem od poprzedniego właściciela wynika że przy ostatniej wymianie wlany został olej gtx/gtd 10w40,z tego co się orientuję jest to półsyntetyk.Zastanawia mnie jednak czy na pewno ten olej jest odpowiedni do tego typu silnika?Słyszałem że ten model posiada filtr cząstek stałych i powinien być wlewany do tego silnika jakiś specjalny olej,czy to prawda?jeśli tak to czy można wymienić ten olej na inny odpowiedni lecz o innych parametrach?nic się wówczas nie stanie?Jaki olej będzie odpowiedni do tego silnika?dodam,że nie mam żadnych wycieków ani ubytków oleju...Wyczytałem przed chwilą gdzieś na forum,że mój model może nie mieć DPF-u,że z DPF-em auta wychodziły dopiero od marca 2004roku,nie wiem czy to prawda czy nie ale jeśli nawet prawda to dalej nie jestem pewien czy mam odpowiedni olej w silniku,proszę o pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego zmień na full syntetyk bo ten co masz wlany jest nie odpowiedni dla tych silników i ma gorsze właściwości smarne co przyczyni się do szybszego zużycia silnika. Ja osobiście jeżdżę na Motulu 8100 X-clean C3 5W40 i go polecam.

 

PS. Do marca 2004 r. DPF był jako opcja czyli prawdopodobnie go nie masz a potwierdzi ci to końcówka wydechu zakrzywiona w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,tak zrobię,zmienię na 5W40-chciałem jeszcze tylko zapytać i upewnić się czy można tak zmieniać z gorszego na lepszy skoro już lany był 10W40???Nic się nie stanie z silnikiem???Wydaje mi się że końcówkę wydechu mam zakrzywioną w dół,tak że PDF-u raczej nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz śmiało zmienić tylko większość 5W40 to hydrokraki czyli nie pełne syntetyki tylko zrobione na bazie syntetycznej (gorsze) jeśli chcesz full syntetyk to ten co ja używam lub Valvoline SynPower 5W40, natomiast wszystkie 0W to full syntetyki i większość 5W30 to też full syntetyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
witam, pojawila mi sie juz kontrolka wymiany oleju w silniku zaleje Motulu 8100 X-clean C3 5W40

rok 2003 koncowka 530d

ile w chodzi litrow? gdzie dostane filtr oleju do tego modelu?

 

Oleju wchodzi 8,3 litra a filtr oleju możesz kupić tu : www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podłącze się pod temat.

Od niedawna mam 530d E61 2008r, M57/T2, oryginalny przebieg 210 000 km. Nie wiem jaki wcześniej był lany olej. Myślę, żeby wlać Motul 5W30, ale nie jestem pewien. Olej to ważna sprawa, więc wole najpierw się rozeznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A przy tym przebiegu nie wlać 5W40 ? dodam, że nie mam wycieków.

 

Jesli silnik masz w dobrej kondycji to nie widze powodów aby zalewac olej o wiekszej lepkosci, ja zalałem 5W40 i w sumie zastanawiam sie aby powrocic do 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co z tym Motul-em ? Moze lepszy jest Castrol, Mobil 1 ?

 

Większość ucieka od Castrola i Mobila, moim zdaniem to przereklamowane marki a po drugi te kupione w PL są rozlewane w Polskich rafineriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.