Skocz do zawartości

E90 LCI 318i jakiś taki słaby


stuffik

Rekomendowane odpowiedzi

W domu moich rodziców pojawiło się nowe auto (kupione w salonie z przebiegiem 4000 km). Po przejechaniu się tym samochodem pierwszy raz miałem wrażenie że jest ajkiś taki mułowaty, ale tłumaczyłem sobie, że to wina mocy, silnika, Nm itp.... Nie dawało mi to spokoju i postanowiłem zmierzyć czas przyspieszenia przynajmniej tak mniej więcej. Czyli próby z GPSem i akcelerometrem no i stoper (wiem, że nie są to dokładne pomiary ale nie o idealny czas mi chodziło) no moje zdziwienie było duże gdy po pierwszych pomiarach wyszło 18s potem udało się zejść do 15s (pomiar od 0-100 km). Początkowo myślałem, że źle mierzymy więc zmierzyliśmy moje auto i wyniki oscylowały w ok 10 s (mam wersję z obniżoną mocą do 150KM).

Zastanawiam się co może powodować taką różnicę tym bardziej, że wg danych 318i powinna mieć przyspieszenie na poziomie 9.1 (w jakimś katalogu widziałem 9,5). Wiem o tym, że pomiar nie był dokładny ale odnoszę wrażenie, że auto jest jakieś "zamulone". Auto jest na gwarancji i możemy pojechać do serwisu celem weryfikacji błędów i sprawdzenia. Boję się jednak, że w serwisie powiedzą, że tak ma być albo że ten typ tak przyspiesza (jeszcze inna odpowiedź trzeba było kupić 320i).

Co mogę im powiedzieć żeby nie odjeść z kwitkiem. Dodam jeszcze, że auto jest z oferty flotowej może ma obniżoną moc ale nie było o tym mowy w specyfikacji.

I jeszcze inna propozycja może ma ktoś takie auto w okolicach Wrocławia mogę podjechać i porównamy, bo już sam nie wiem może to ja mam jakieś złe wrażenie albo już nie potrafię jeździć benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to coś zmienia ale to jest automat (już porównywałem ten film z przyspieszeniem naszego auta)

ten zdecydowanie lepiej "ciągnie" pow. 5500 obrotów a nasza 318i ma zdecydowany spadek Nm

może to ja tego momentu już nie czuję (jeżdżę od kilku lat tylko dieslami) może źle zmieniam biegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochód na gwarancji wiec po co kombinujesz? Jedz do serwisu i niech naprawiają. Nie rozumiem nad czym się tu rozwodzić.

18 sekund do paczki to miał mój duży fiat z silnikiem który palił ponad litr oleju na 1000km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.