Skocz do zawartości

Renowacja felg - wytrawianie w kwasie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś z Was zna jakiś zakład, który zajmuję się wytrawianiem felg w kwasie (najchętniej w woj. pomorskim, no chyba, że będzie można wysłać felgi do wykonawcy usługi poczta/kurierem). Chcę odrestaurować swoje felgi od E30 i dlatego szukam kogoś kto usunie stary lakier, a nie chce zbytnio dawać felg do piaskowania. Poza tym miałem już kiedyś felgi, które były wytrawione w kwasie a następnie pomalowane proszkowo i efekt był więcej niż zadowalający!

Generalnie efekt jaki chce uzyskać to coś takiego :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wcale nie musi... nie wiem ilu procetowy jest kret- srodek do czyszczenia rur dostepny w kazdym sklepie z chemia. zrob roztwor 55% a pozbedziesz sie farby. jak mniemam aluminium ktore zostalo uzyte na twoje felgi to AS10. nalepiej wez tego zrob tyle tego roztworu abys mogl felge zamoczyc cala zawieszona na jakis hakach. trzymaj ok 2-3 min. nie przestrasz sie..bedzie wrzalo i wydawalo cieplo.tylko uwazaj- jest to bardzo silnie zrace. po zabiegu umyj 2 razy w cieplej wodzie, bron boze nie dotykaj reka poki nie spluczesz tego... juz po najlepiej nie dotykaj bez rekawiczki . wiec pozbycie sie farby nie powinno byc problemem nawet w domowych wyrunkach. problem w tym czy ci to jakas ocynkownia w kwasie wytrawi. mysle ze nie powinno byc z tym klopotu bo juz nie bedzie lakieru. tylko jeszcze raz cie uprzedzam... uwazaj bo bardzo latwo sie poparzyc i uwazaj na oczy. kolejny problem to co ty zrobisz z tym roztworem po zabiegu bo wylac tak po prostu nie mozesz... rozciecz go jaknajbardziej

 

PAMIETAJ!!!!! ROBISZ TO NA WLASNE RYZYKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Podchodzi mi to trochę pod "Pogromców mitów" :norty:

Ktoś z Was miał okazję sprawdzić działanie środka SCANSOL? Jest to środek do usuwania starych farb.

Ciekawe w jaki sposób usuwają lakier z felg firmy zajmujące się szeroko pojętą renowacja kół? Wszystkie przez piaskowanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, gdzie coś takiego robia i czy w ogóle robią. Poszukaj na favore.pl tam jest sporo tych od felg i regeneracji

http://www.favore.pl/cat161319_opony-kola-felgi.html

 

Ale powiem ci, że "naprawa" felg przy użyciu kwasu... no pierwszy raz coś takiego słyszę. Może nie jestem w tym mocny, ale to się inaczej robi - jakaś elektroliza czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.