Skocz do zawartości

320i - Dziwne stukanie w tylnim zawieszeniu.


valvolin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio wymienilem sprezyny z tylu bo jedna byla peknieta i od tamtego czasu slychac dziwne stukania czy to na nierownosciach czy przy bardziej dynamicznym ruszeniu. W momencie jak jedzie wiecej niz jedna osoba ten dzwiek jest znacznie czesciej slyszalny. Zauwazylem ze z prawej strony siedzi ok 2 cm nizej niz z lewej. Do wymiany odkrecilem tylko amortyzator. Co moze byc przyczyna? Amortyzatory? Cos w zawieszeniu?? Jesli ktos mial taki objaw w swojej BAWARCE lub wie jak sie do tego zabrac to prosilbym o porade jak ja usunac.

 

Z gory dzieki

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem jak ja podnioslem to najprowdopodobniej sprezyna jest lekko przestawiona i nie siedzi tak jak powinna, a poduszka w progu swoja droga jest do wymiany :/

Więc nie jest tragicznie, tuleje to nieduży koszt, wymiana w godzinę jak masz sprzęt i pojęcie lub 250 zł. na warsztacie łącznie z tulejami (2szt. na 2 strony). Kup lemfordera są dość trwałe i koniecznie wymień komplet.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys rozmawialem z jednym z mechanikow zajmujacych sie typowo BMW mowil zeby inwestowac w mayle HD bo lemforder nie wytrzymuje naszych kochanych drog. przyznam szczerze ze moze i wymienilbym to sam ale nie mam narzedzi.. a mowiac komplet masz na mysli tylko te w progu czy przednie i tylne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te w progu. Ja większość mam lemfordera i uwierz mi spisują się dobrze, złego słowa nie powiem na ich temat.

Przebiegi robię duże bo około 25 tys rocznie. Najsłabszy element u mnie to łącznik wału elastyczny który wytrzymuje średnio 10 tys. km.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.