Skocz do zawartości

316i Compact - Na około 1,5 sekundy traci moc na 2 biegu


style

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto kupiłem od kobiety z niemiec (40 lat).

 

Mam taki problem, że kiedy przyspieszam na dwójce od 1500 obrotów z pedałem wcisniętym do końca to między 2000 a 3000 samochód jakby traci moc na chwile przyspiesza ale jakby z 60% możliwosci i po jakiejs 1 sek - 1,5 sek wraca do pełnej mocy i przyspiesza normalnie.

 

Z tego co widze dzieje się tak tylko na 2 biegu (może nie wyczułem jeszcze na innych, ale raczej tylko na 2)

 

Jest to taki efekt jakbym przyspieszał i na chwile lekko odpuscił gazu po czym wcisnął znów na maxa.

 

Patrzyłem na filtr jest prawie nowy.

 

Wie ktoś co to może być za przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc byłem u elektryka na kompie i nie znalazł żadnych błędów w śilniku, jedynie co to były w jakieś błędy ABSu w historii, które usunął.

Przed zakończeniem wizyty elektryk usunął adaptacje czyli zrobił reset kompa.

O dziwo pomogło... i troche sam jestem na siebie zły, że sam tego nie zrobiłem (gdzieś na forum jest opisane jak to zrobić), ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło bo przynajmniej mam sprawdzone auto u elektryka ( pierwszy raz za mojej kadencji przy tym aucie).

 

Narazie jeszcze testuje auto, ale na 99% wydaje mi się, że pomogło - przy przyśpieszaniu z włączonym ASC+T czasem, ale dosyć rzadko czuć takie przymulenia, lecz kiedy wyłącze ASC+T auto leci aż miło.

Nawet w instrukcji jest napisane, że ASC+T może wpływać negatywnie na osiągi (lecz przed resetem było to bardzo uciążliwe)

Ogólnie po tym resecie + czyszczeniu przepustnicy oraz krokowca i usunięciu nieszczelności przy wężyku łączącym przepływomierz z przepustnicą autko dostało pare koni więcej.

 

Tak więc myślę, że sprawe chyba moge uznać za zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.