Skocz do zawartości

316i Compact - Podświetlenie włacznika świateł


style

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przegladałem forum i wyczytałem, że włącznik świateł jest podświetlany w tych BMW a u mnie nie było podświetlenie, więc stwierdziłem, że padła u mnie żarówka.

Odkręciłem 4 śruby od licznika dwie u góry zegarów, a dwie za włącznikami swiateł mijania i postojowych oraz przeciwgielnych i dostałem sie do żarówek, akurat miałem takie żarówki więc wyciągnąłem stare przepalone (niezby chciały wyjsc z oprawki) następnie rozgiełem te druciki na dole bo w oprawce są dwa otworki na to i włozyłem zarówke, ale niestety nie świeci...

wkładałem inne żarówki bo myslałem ze mogą byc jakies wadliwe ale dalej nic... co to moze byc za przyczyna tego że nie świecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. własnie chodzi o to, że mam taka samą... Myslałem też o bezpiecznikach, ale tak sobie myśle ze skoro działa reszta podświetlenia to wykluczam bezpiecznik, chyba że byłby bezpiecznik który byłby odpowiedzialny tylko za te dwa podświetlenia ?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstrowałem ponad godzine i dalej nic...

 

Sprawdziłem bezpieczniki - Wszystkie sprawne nieprzepalone

 

Kupiłem w rożnych miejscach żaówki na wzór starej i każda po kolei próbowałem... nie działają w miejscu podświetlenia świateł mijania oraz przeciwmgielnych... kombinowałem na różne sposoby zamieniałem oprawki (oprawki miałem dwie z miejsc gałek obu świateł) itd...

 

Żarówki sprawdzałem i działaja, sprawdzałem w taki sposób że podpinałem na krótko w miejsce lampki na podsufitce i tam działały natomiast w miejscu podświetlenia gałek świateł niedziała...

 

Wszystkie inne podświetlenie działa. Ma ktoś jakiś pomysł ? Chce to naprawić bo w sumie to pierdoła ale ja chce mieć wszystko sprawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elektryczne szyby i lusterka. U mnie wszystko świeci i pewnie bym myslał, że wszystko jest ok ale gdzieś przeczytałem, że włączniki świateł też są podświetlane więcj e rozebrałe mi zobaczyłęm, że rzeczywiście są tam żarówki. Także tak jakm ówie swieci wszystko zapalniczka, guziki do szybi szyberdachu jedyne co nie świeci to te podświetlenie świateł mimo wymiany żaówek itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.