Skocz do zawartości

318 zmiana silnika.


GrubyLomza

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam silnik 1.8 m40 i niestety zatarł się. W związku z tym mam pytanie. Czy wkładając taki sam silnik 1.8 m40 trzeba zmieniać komputer? Oraz czy konieczna jest jego zmiana gdybym chciał wsadzić 1.8 M43. Żadne 2.0 2.5 czy 2.8 nie wchodzi w grę ze względu na koszty. Chodzi o wyjęcie starego i wsadzenie nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc do rzeczy. Takiej głupoty jak zmiana silnika z M40 na M40 tutaj nie znalazłem ale środki finansowe na więcej nie pozwalają. Pompa olejowa uszkodzona, miska cieknie, silnik pracował bez oleju słychać było jak klekocze więc nie warto remontować lepiej wsadzić drugi. Bardzo bym prosił a nawet błagam aby ktoś doświadczony pomógł mi w tym temacie krok po kroku co i jak, podał jakieś rzeczowe porady. Jest to mój pierwszy samochód za którego dałem małe pieniądze i był zapuszczony jednak stopniowo doprowadzałem go do porządku więc teraz chce przeszczepić mu serce i jeszcze rok musi mi posłużyć. Będę to robił sam a jestem raczej mało zaawansowanym doktorem razem z ojcem który na pewno duże pojęcie ma we Fiatach 126p itp jednak żaden silnik nie jest dla niego straszny :) Odpowiedzi w stylu "wsadzić i włożyć" proszę sobie darować. Chodzi mi gdzie usytuowane są wszystkie kable jak i co wyjmować odkręcać żeby zrobić to szybko i ułatwić sobie robotę. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.