Skocz do zawartości

Wahacze w BMW E32


Krefky

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wymiany tarcz i klocków, mechanik zaproponował mi wymianę wahaczy.

Rozglądałem się za kilkoma ale z tego co się zdążyłem zorientować to są dwa typy wahaczy - Górny i Dolny.

Który mam wybrać do swojej E32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany tarcz i klocków, mechanik zaproponował mi wymianę wahaczy.

Rozglądałem się za kilkoma ale z tego co się zdążyłem zorientować to są dwa typy wahaczy - Górny i Dolny.

Który mam wybrać do swojej E32?

 

Tu nie ma wyboru :wink: w e32 masz wahacz górny i wahacz dolny, są to dwa różne elementy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dolne są niezniszczalne, jak powiedział mój mechanik, który od lat zajmuje się BMW, wymienia się je tylko po wypadkach, jeżeli pękną, a jest to możliwe, bo są aluminiowe. Ja mam od nowości i zero luzu. Pewnie twój mechanik mówił o górnych, tam lubi się rozlecieć tuleja, którą się normalnie wymienia, bez konieczności kupowania całego wachacza.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ttrol, pozwolę sobie się z toba nie zgodzić, w kwestii trwałości naszych wahaczy w e32(bynajmniej na polskich drogach się nie sprawdzają), na co dzień sprzedaję części, i naprawiam auta. wahaczy do e32 jak i do innych bmw, z racji podobnej konsrukcji sprzedaje się dużo, bo mamy takie a nie inne drogi. w zależności od jakości wahacza,jego producenta mnie wytrzymują od 17 do 35 tys km i dostają luzu na sworzniu.same tuleje pewnie wytrzymały by dłużej. raz tylko kupiłem jakies tanie i tuleja górnego wahacza po 10tys km była do wymiany, po jej wymianie na dobrą po kolejnych 7tys sworzeń dostał luzu i całośc na złom;)do naszych aut dostępne są zarówno aluminiowe jak i tańsze stalowe wahacze, ale nie zależnie od tego jakie wybierzemy i tak czy jedne czy drugie dostaną luzu na sworzniu mniej,wiecej w tym samym czasie- to tak z autopsji, pękają sporadycznie choć słyszałem o takich przypadkach, w obu jednak pękł dolny stalowy wahacz, a nie alu:) ja generalnie co 2 lata wymieniam wszystkie 4 wahacze - ich koszt od średniego jakościowo producenta około 400zl a wymiana jest banalna. jestem zdania że lepiej wymienić raz wszystko i na jakiś czas miec spokój niz tak po jednym, a za niedługi czas znowu kolejny itp itd.ale każdy ma inny pogląd.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, każdy ma swoje zdanie oczywiście, zarówno jak styl jazdy. Jeden omija dziury, drugi się nie przejmuje. Mogę tylko napisać to co mam u siebie, przebieg 300 tyś, ponad 100 tyś w Polsce, wahacze dolne i górne oryginalne od nowości, wymieniana tylko tuleja górnego. Luzu na sworzniu brak na wszystkich czterech, ponieważ w tamtym roku jak wymieniałem tuleję, chciałem wymienić wszystkie cztery kompletne wahacze, ale po zdemontowaniu luzy były niewyczuwalne, zatem wróciły spowrotem. Fakt, że autem jeżdżę ostrożnie, ale jakaś dziura się trafi czasami. Ostatnio na warsztacie widziałem e60 z przebiegiem 42 tyś km i pękniętym wahaczem, oryginalnym BMW, auto z salonu, miało niecałe dwa lata. To dopiero zagadka.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.czescidobmw.pl u niego kupuje czesci, wysylka za pobraniem 20 zera.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ttrol no niewątpliwie masz rację, dużo zależy od stylu jazdy,warunków eksploatacji itp itd. u mnie jest tak jak pisałem widać nasze style jazdy jak i pewnie same drogi(bo mieszkam poza miastem, a tu cieżko o kawałek całej równej drogi, czy choćby nie wymagając - asfaltowej he) stąd ta różnica w zużywaniu się zawieszenia. koleg Krefky kup wahacze takich firm jak febi, swag, lemforder, trw, bedziesz miał na dłużej spokój, z tanich to naprzykład deckemann - może nie tak trwałe jak te poprzednio wymienione, ale za cene rzędu 400zł kpl mogę polecić. a czy aluminium czy stal to praktyczie nie ma znaczenia,poza ceną - bo zużywają się na sworzniu,lub tulei, sam materiał z jakiego są zrobione nie zużywa się, takie jest moje zdanie.pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.