Skocz do zawartości

vanos - objawy uszkodzenia


elektro76

Rekomendowane odpowiedzi

Na YT znalazłem filmik jak koleś rozebrał całe tłoczki i eliminował luzy ścierając podkładki na papierze ściernym.

Może faktycznie tępy jestem ale nie kapuje jak można niwelować ubytek ścierając go jeszcze bardziej...

 

Środek składa się z dwóch dużych podkładek, tulejki, dwóch łożysk i między nimi mała podkładka.

Dwie duże podkładki i tulejka to jakby obudowa, środek (dwa łożyska i mała podkładka) po latach pracy się wycierają i mają luzy (grzechoczą)

Aby zniwelować luzy szlifujemy tulejkę aby środek ciasno pasował i oczywiście gładko się kręcił.

Pojedynczych elementów do vanosa niestety nie kupisz, jedynie to nową tulejke do szlifowania aby skasować luzy boczne i uszczelki.


Przerabiałem ostatnio w M52TUB28 i radość z jazdy powróciła :D :D

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze parę rzeczy do tematu z mojego doświadczenia, komuś pewnie to rozwiąże problem z obrotami w M52TU


Moje objawy: spadające obroty na postoju, co 5 sekund 750 - 400 (czasami gasł), działo się to tylko przy wyjściu z niebieskiego pola, po nagrzaniu było ok. czasami coś przyfalowało delikatnie na światłach. Im zimniej na dworze tym gorzej.


Na kompie zero błędów, uszczelniłem cały dolot zmieniłem odme i wszystko wyczyściłem, brak zmian. Więc pomyślałem został vanos.

Na stronie firmy produkującej uszczelki do vanosa znalazłem informacje jak sprawdzić vanosa. W silnikach M52TU wystarczy odpiąć górną wtyczkę od solenoidu dolotowego vanosa. Jeśli problem z obrotami i szarpnięcia na biegu jałowym ustaną, problemem są uszczelki vanosa.


Po naprawie inny samochód, lepiej idzie z dołu i góry, obroty stoją idealnie, silnik pracuje ciszej, spalanie podobno -5% do weryfikacji.

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.