Skocz do zawartości

e36 316iA - produkuje olej o.O


adamerso

Rekomendowane odpowiedzi

no moze kupisz is za 1200 i wsadzisz za 500, ale na tym sie nie skonczy bo po za silnikiem bedziesz pewnie musial wymienic jeszcze kilka elementow(skrzynia? wał?), na pewno hamulce z tylu bo pewnie masz bebny... oj swap to nie jest dobry pomysl na tania naprawe.

a co do remontu, no to z pewnoscia po dobrze wykonanym remoncie przejezdzisz jeszcze pare lat

 

technicznie - mój automat ponoć jest taki sam do 1.8is-a. hamulce - hamując ze 160 to istotnie mam serce na ramieniu, ale to odświętne sytuacje. nie jeżdżę po trasach, tylko wyłącznie po mieście, więc 120 nie przekraczam zbyt często, a zatem i hamulce wystarczają bieżące...

 

 

powiem tak - widzę większy sens w wydaniu ~ 2000 na swap + hamulce niż 1500 na ratowaniu 1.6... :? bo i tak ciągle mocy brakuje... a 500pln więcej przy tym koszcie to już nie taki ból, zwłaszcza, że przełoży się na moc. co innego, gdyby dało się to zrobić za mniej niż 1000 - wtedy bez zastanowienia - bo jednak uniknę rzeźby :) a, i dodajmy, że na szczęście mam drugi samochód (syf, ale jeździ), więc się nie śpieszę - mam czas na rozważanie wielu opcji i na oddawanie na swap jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt robocizny (opcja remont) trudno okreslic, bo cena zalezy od roznych rzeczy i generalnie przyblizona cene uslyszysz jak pojedziesz do warsztatu, a prawdziwa jak bedziesz auto odbieral bo pewnie stwierdza ze a to z tym mieli problem a to z tym...

na alledrogo oglaszaja sie ze cena to 30zl/h pracy.

A jesli chodzi o swap to poszukaj na forum,tematów o tym było nie mało.

Kiedyś przeglądajac forum natknalem sie wlasnie na temat swap z 1.6 na 1.8 is ktos napisal ze w Pruszkowie za części z robocizną życzą sobie 10k((nie napisali co dokladnie przerabiaja, ale to cena za zrobienie tego tak jak należy, na tip-top)

Wiec gdyby to byla prawda to wniosek jest prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak 10k to sprawa jest oczywista :)

 

w poniedziałek podejmuję decyzję co z moją padlinką zrobić, jeśli nikt nikogo nie poleca, ani ceny nie są dziwne, to maleństwo idzie na remont :( (a ja na dietę :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.