Skocz do zawartości

E36 1.8i m43-nowy nabytek nowe problemy


Nasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie nabyłem kolejne E36 z tym samym silnikiem co miałem poprzednio czyli M43 i mam pare problemów ,kupywałem je ze swiadomoscia,ze ma kilka usterek a więc do rzeczy gdy auto jest zimne i je odpalam to jest wszystko w porządku dopiero gdy troszke dodam gazu to nie normuje się już na 900obrotow tylko wskazuwka spada ponizej i auto gasnie;/ swiece i przewody wymienione mechanik mi mowil ,ze to niby silniczek krokowy czy ktos mial cos podobnego?:> a druga rzecz auto posiada szpere lecz most huczy przy wiekszych predkosciach i tak sie zastanwiam czy oplaci sie go zregenerowac czy wymienic na inny?:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mechanik ma racje czeba sprawdzic silniczek krokowy,sprawdz jeszcze waz od przepływki.Co do mostu to szkoda go jak jest szperka,morze jest mało oleju :?: sprubój wymienic na nowy i morze ucichnie.Olej do szpery SAF-XJ 75-140 taki lałem do swojej szpery.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak zrobie mam nadzieje ,ze to bedzie to :P a co do szpery to szkoda mi jej chcialbym jakos ją uratować tylko nie wiem czy wymiana oleju uratuje jak tam pwnie lozysko sie wyrobiło;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam nadzieje,ze jeszcze ktoś zajzy na ten wątek mam jeszcze kilka pytań otoż:

 

1. samochód posiada abs, pompa jest,czujniki są, przekaźniki rownież ale gdy przekręcam kluczyk w ogole na desce rozdzielczej nie pokazuje się kontrolka abs-u no i rzecz jasna przy gwałtownym hamowaniu nie działa co jest nie tak?

 

2.oświetlenie wnętrza przy otwieraniu drzwi raz działa raz nie o co chodzi?

 

3.szyberdach raz działa raz nie, czytałem o przekazniku ktory odpowiada za niego gdzie go szukac i jak wyglada?

 

no i to chyba jak na razie na tyle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam nadzieje,ze jeszcze ktoś zajzy na ten wątek mam jeszcze kilka pytań otoż:

 

1. samochód posiada abs, pompa jest,czujniki są, przekaźniki rownież ale gdy przekręcam kluczyk w ogole na desce rozdzielczej nie pokazuje się kontrolka abs-u no i rzecz jasna przy gwałtownym hamowaniu nie działa co jest nie tak?

 

2.oświetlenie wnętrza przy otwieraniu drzwi raz działa raz nie o co chodzi?

 

3.szyberdach raz działa raz nie, czytałem o przekazniku ktory odpowiada za niego gdzie go szukac i jak wyglada?

 

no i to chyba jak na razie na tyle ;p

Obstawiam ze masz uszkodzony jeden z czujników abs najprawdopodobniej.Popszedni własciciel wyjął kontrolke abs zeby nie było widac usterki po przekreceniu stacyjki.A wiec najpierw sprawdził bym czy wogule tam jest.Tu masz odpowiedz na drugie pytanie viewtopic.php?f=68&t=132335&hilit=oswietlenie#p928219 Co do szyberdachu może nie łaczy guzik otwierania znajomy tak miał pozdrawiam :8)

Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po wyjaciu zarowki chyba lekko by sie paliła ta kontrolka czy nie?? gdybym ją podpiął pod komputer wykaze co jest nie tak z abs-em?

 

a co do szybra to czasem sie pali przycisk innym nie poprzedni wlasciciel (dziadek) mowil ,ze nie uzywal go od ponad 6 lat wiec moze cos zasniedzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po wyjaciu zarowki chyba lekko by sie paliła ta kontrolka czy nie?? gdybym ją podpiął pod komputer wykaze co jest nie tak z abs-em?

 

a co do szybra to czasem sie pali przycisk innym nie poprzedni wlasciciel (dziadek) mowil ,ze nie uzywal go od ponad 6 lat wiec moze cos zasniedzialo?

Jak kupiłem pierwsza e36 6lat wstecz to własnie taki numer zrobił mi poprzedni własciciel.Wyjął kontrolke bo były pozrywane przewody od absu.Jak podłonczysz pod kapa to ci pokaze jaka masz usterke ewentualnie który czujnik do wymiany :cool2: I pewnie brak kontrolki abs.Pozdrawiam

Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.