Skocz do zawartości

NIERÓWNA PRACA SILNIKA NA WOLNYCH OBROTACH


popo_s

Rekomendowane odpowiedzi

520i 2003 2.2l PO ODPALENI ZIMNEGO SILNIKA ODZCZUWALNA NIERÓWNA PRACA I WIBRACJE

ale wystarczy zgasić silnik i odpalić ponownie i problem znika czasem w czasie jazdy problem sie pojawia i wystarczy zgasic i znów odpalic i jest ok.

INPA wyrzuca następujace błedy: 243 burning fail cylinder 6

29 ignition zyl. 1

238 burning fail cylinder 6

cewki i swiece wyglądaj ok

dokonałem już podmiany swiec i cewek z cylindrem 2 i 5 ale dalej to samo wiec mysle ze cewki i swiece mozna by wykluczyć.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie pod temat,poniewaz mam podobne objawy z tym ze u mnie jest benzyna,Po odpaleniu kiedy jest zimny silnik pracuje ale po kilku sekundach zaczyna sie dusic,zapala sie kontrolka z auku i pozniej silnik gasnie>Kiedy pracuje to wydobywa z siebe dzwieki i wibracje podobne do pralki ktora pompuje wode :mrgreen: .Drugie odpalenie polepsza troche prace,to tez zalezy od temp.na zewnatrz,raz zgasnie a raz trzyma obroty.Druga sprawa to taka,ze kiedy ruszam i dodaje gazu,nie ma natychmiastowej reakcji,dopiero po 1 lub 2 sekundach wskakuja obroty.Czy to wina przeplywki czy czujnika polozenia walka a moze swiece czy tez cewki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś najprostsze rzeczy typu silniczek krokowy, szczelność dolotu, połączenia elektryczne itp?

 

Gdzie Ty w tym samochodzie znalazłeś silniczek krokowy :shock:

Tutaj, nr 8 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DT11&mospid=47538&btnr=11_2879&hg=11&fg=40 . Jest pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Byłem u mechanika i wymienił mi wszystkie świece i ustawił przepustnice. Koszt 520zł :? .Powiedzał mi ,że miał ostatnio podobny przypadek,że koleś miał bunie w gazie i mu natym i natym szarpało zrobił tak jak mi i na bęzynie było ok ale na gazie szarpało. I coś musiał wymieniać w instalacji . U mnie jest wszystko oke po tym zabiegu . A może świeci ci się taka żółta kątrolka po lewej stronie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie szarpie tylko sie dusi po odpaleniu,myslalem ze to przez minusowe temp.ale wczoraj bylo +3 i mialem to samo.Jaka masz na mysli kontrolke po lewej stronie?chyba nie od rezerwy :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij filtr powietrza i zapal na otwartym. Sprawdź przepływomierz przez odpięcie i ponowne podpięcie wtyczki. Jeżeli przepływomierz jest ok, to go przydławi, a nawet może zgasnąć. Wyczyść silnik krokowy. Jak to nie pomoże, to już tylko komputer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.