Skocz do zawartości

[Z3] Konfiguracja/Kolory/Katalogi/Restauracja auta


main

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

przymierzam się do zakupu roadstera BMW Z3.po zakupie chciałbym

odrestaurować go do perfekcyjnego oryginalnego stanu , ale nigdzie nie

mogę znaleźć informacji jakie były oryginalne kolory , rodzaje i kolory

tapicerki ,kształty oryginalnych felg czy kolory materiałowego dachu itp

informacje.samochód nie jest już produkowany więc nie można po prostu

skorzystać z konfiguratora na stronie BMW polska.zwracam się z prośbą

może mógłbym dostać jakieś prospekty dotyczące tego modelu.

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto restauruje 10 letni samochód ????? rozumiem 20 - 30 letni ale 10 :shock: :shock: :shock: przecież można kupić coś w naprawdę idealnym stanie za mniejsze pieniądze niż koszty odbudowy

 

marny silnik ale to tak na szybko BMW Z3 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ten wskazany przeze mnie jest 99 i ma 13,5k km ... czego chcieć więcej ... a co myślisz, że jak kupisz coś z 96 i x przejechanych km, w stanie opłakanym i wsadzisz w niego 50k PLn to będzie więcej warty .. wątpię!! zobacz to, co prawda M3 ale takie samochody mają wartość a nie odbudowane ze śmiecia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz to Z3 częściowo przetłumaczone na polski, choć szukając auta to restauracji warto opanować niemieckie strony bo w Polsce a już tym bardziej na allegro to raczej bym takiego auta nie szukał ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autka które pokazałeś super ale myślałem o czymś tańszym.oczywiście nie w stanie kurnika gdzie parę dni temu kury siedziały.a odrestaurować che ją na oryginał żeby w przyszłości założyć żółte blachy.no i nie przepadam za jakimś śmiesznym tuningiem nie urażając nikogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autka które pokazałeś super ale myślałem o czymś tańszym.oczywiście nie w stanie kurnika gdzie parę dni temu kury siedziały.a odrestaurować che ją na oryginał żeby w przyszłości założyć żółte blachy.no i nie przepadam za jakimś śmiesznym tuningiem nie urażając nikogo

 

w przyszłości ?? no to za jakieś 15 lat, jeżeli chcesz mieć Z3 a jeżeli zależy ci na cabrio i żółtych blachach to raczej dział "3" i Bauer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupie z początku produkcji to za 6 lat mogę żółte zakładać.bo jeśli auto jest dobrze utrzymane to przymykają oczy na pewne liczby.myślałem nad serią 3 ale to są cabrio.a z3 to roadster no i ma to coś w sobie.myślałem też nad z1 ale mnie na niego nie stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zabytkowe musi mieć 25l i nie produkowane 15l :mrgreen:

Więc jak kupisz auto z 1996r to będziesz mógł zarejestrować je w roku 2021 :norty: no to do tego roku na pewno je odrestaurujesz :cool2:

Nie zawsze musi mieć aż 25 lat

"Zasadniczo pojazd, aby zostać uznanym za zabytkowy, powinien mieć co najmniej 25 lat, być nieprodukowany (w danym modelu) od lat 15 oraz mieć prawie wszystkie części oryginalne (w tym podstawowe podzespoły). Do rejestru może jednak zostać wpisany pojazd młodszy niż 25--letni, jeśli jest egzemplarzem unikatowym i spełnia dodatkowe warunki, np. ma niepowtarzalne rozwiązania konstrukcyjne, dokumentuje znaczące etapy rozwoju techniki, był związany z wydarzeniami historycznymi, osiągnięciami sportowymi lub był użytkowany przez osoby uznawane za postacie historyczne. "

Myślę, że nie uda Ci się zarejestrować wcześniej :(

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą że samochód musi mieć 25lat i 15 nie produkowany w danym modelu.ale z pewnych źródeł dowiedziałem się że autko jeśli jest w bardzo dobrym stanie technicznym i zapisało się w jakiś ważny sposób w historii motoryzacji to przymykają na pewne rzeczy oko i można zarejestrować auto które ma mniej niż 25 lat .a to chyba ważne że Z3 to pierwszy roadster BMW który masowo został produkowany i był dostępny dla przeciętnego człowieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisało się w jakiś ważny sposób w historii motoryzacji to przymykają na pewne rzeczy oko

 

no jak kupisz jakieś ze Zgierza to żółte masz jak w banku bo tam każde zapisało się w historii motoryzacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisało się w jakiś ważny sposób w historii motoryzacji to przymykają na pewne rzeczy oko

 

no jak kupisz jakieś ze Zgierza to żółte masz jak w banku bo tam każde zapisało się w historii motoryzacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

no to pojechałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

smutne ale prawdziwe :norty:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zgierzu jest człowiek, który żyje ze sprowadzania zetek z U.K. i po dzwonach.

Ale jak byłam u niego z 3 tyg temu to się zapierał, że on autami nie handluje tylko samymi częściami.

Na początku swojej działalności owszem miał auta na sprzedaż, ale teraz już tylko części.

 

Tak czy inaczej serce pęka na milion kawałków na widok tych wszystkich zetek po wypadkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca moja przedmówczyni ma rację. On ma na sprzedaż Z3 M Coupe (allegro), nie wiem czy to auto jeździ, ale jest w całości. No może poza radiem, które mi odsprzedał z tego egzemplarza. Na wiosnę się tam wybiorę, muszę to zobaczyć: tyle pięknych kształtów w jednym miejscu :mrgreen:

Zgierz to dobre miejsce dla kogoś kto chce kupić zetkę i ją odrestaurować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jasne ze Mirek z ekipa nadal cos czasami ukleja na klej i szpachle i wystawia na allegro. Co innego mowi, co innego robi ;).

 

No chyba ze to Pawel mowil to fakt on juz nie sprzedaje Z. Za jego czasow wszystko tak bylo w niskich cenach, cale samochody zreszta tez, ale to juz odlegle czasy, ktore nie wroca.

 

Nie sadze zeby to bylo dobre miejsce do zakupu Z przez kogokolwiek, no chyba ze ja obada przez zakupem ze wszystkich ston - blacharko , mechanicznie, rozkoduje VIN i przyjrzy sie dokumentom ...bo u nich raczej zawsze cos sie nie zgadza z tych wymienionych rzeczy.

 

Pamietam kiedys mieli z3 3.0 roadstera tak mocno uwalonego ze silnik, skrzynia i dyfer urwaly sie z mocowan, nawet wydech lezal na glebie, w misce w silniku dziursko, podluznic z przodu praktycznie nie bylo, kielichy zmasakrowane ...taki samochod juz naprawde powinien pojsc na czesci. Ale oni ja naprawili. Nie wiem jak ale nawet im to w miare wyszlo nie przygladajac sie zbyt ...jednak nie zdziwilbym sie jakby ten samochod mial spaw na srodku dlugosci, bo az za dobrze im to wyszlo.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to widząc zetki jeszcze z krwią na wystrzelonych poducharz byłam w stanie uwierzyć, że nie lepią z nich sztuk na sprzedaż :)

Tzn nie mam chyba aż tak bujnej wyobraźni :)

 

Prawda jest taka, że skąd by się nie kupowało samochodu to zawsze trzeba je sprawdzić.

 

Jeżeli chodzi o MCoupe, to stoi na placu(a raczej stało jak ja tam byłam), czarne, czerwona skóra, mega szerokie i zapadnięte w ziemie- podobno samochód Mirka i nie zdążył go przed zimą schować do garażu. Nie wiem czy mówimy o tym samym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.