Skocz do zawartości

320D - proszę o rade w sprawie Turbiny.


Kokolino007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o rady i nakierowanie mnie w dobrym kierunku przy dobraniu Turbiny.

 

Umarła mi turbina a nie moge sobie pozwolić by autko stało nieużytkowane.

 

Mój samochód to : E46 320td Compact M47N 10/2001r. 150KM Vin FR65104

 

Na turbinie posiadam takie numery :

 

GT1749V

 

77876260

 

717478-1

 

EJHO737

 

Proszę o pomoc w doborze turbiny, niestety chwilowo nie ma szans na kupno nowej.

Dzwoniłem do Moto-Remo Burzyńscy i powiedzieli mi ze nie regeneruje się tych turbin, a koszt nowej to granice 3000 zł.

 

Czym się kierować przy doborze turbiny ???

Czy turbiny z np: allegro będą pasowały bo widzę ze chodzą ok 1500 zł.

Czy są jakieś zamienniki do mojego samochodu, polećcie jakiegoś fachowca, sklep itp.

 

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem kolego skąd jesteś, ale ja proponuję Tobie zadzwonić w sprawie Twojej turbiny do firmy CARTUR w Bydgoszczy. Ja osobiście tam robiłem swoją turbinę, co prawda do innej marki samochodu, ale minęło od tego czasu ponad półtorej roku, autko cały czas na chodzie i nie ma najmniejszych problemów z turbo. W swojej turbinie mam włożony cały nowy środek, gdyż starego po prostu nie dało się naprawić, ze starej turbiny została tylko obudowa. Nie wiem czy da radę zregenerować Twoja turbinę, przypuszczam, że tak, ale Panowie z w/w firmy zajmują się bezpośrednią dystrybucją nowych turbin firmy Garrett, a w BMW chyba tej marki są turbosprężarki, więc istnieje również możliwość kupienia u nich nowej. Kiedy ja naprawiałem swoją turbosprężarkę, to za wymianę całego środka plus uszczelniacze, sprawdzenie itp zapłaciłem ok 1500zł. Koleś mi powiedział, że normalna regeneracja turbin kosztuje u nich ok 800-900zl ale że ja miałem wszystko nowe wstawiane to wyszło drożej. Regeneracja normalnie polega tylko na szlifie i wymianie uszczelniaczy w turbinie, bez wymiany "serca turbiny". Z ciekawości spytałem ile bym zapłacił za nowe turbo, to Panowie odpowiedzieli mi, że nowe kosztuje ok 2000zl netto co w przeliczeniu wychodziło ok 2400zl brutto, więc trochę taniej niż w tym miejscu co Ty znalazłeś. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

P.S odnośnie turbin z allegro to odradzałbym, bo zakładając, że istnieje regeneracja turbin do BMW a jestem przekonany, że tak jest, to większość tych z allegro, to będą tylko stare złomy po regeneracji i po polerce obudowy, aby wyglądała jak nowa, więc nie polecam. Najlepiej na własną rękę oddać do regeneracji w sprawdzonej firmie, bądź kupić po prostu nową. Poniżej podam namiary na firmę CARTUR z Bydgoszczy jeśli byłbyś zainteresowany...zadzwonić i zapytać nie zaszkodzi :8) pozdrawiam :cool2:

 

Adres: Glinki 146, 85-861 Bydgoszcz

Tel.: (52) 372-75-84

Fax: (52) 372-75-84

E-mail: turbo@cartur.pl

http://www.turbosprezarki.bydgoszcz.pl/ - sprawdź sobie ich stronkę

 

Proszę aby mój post nie był odebrany jako reklama bo takowym nie jest. sam firmę sprawdziłem, byłem zadowolony z usług więc polecam innym potrzebującym, mając na uwadze, iż ciężko znaleźć dobry serwis zajmujący się regeneracją turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za namiary. Jutro będę dzwonił i się dowiadywał co i jak.

Właśnie wróciłem z garażu po demontażu turbiny, łopatki powyginane i wyżarło mi 3/4 oleju albo i więcej.

 

Jeśli ktoś posiada doświadczenie w tym temacie i sprawdzone namiary na serwisy to będę ogromnie wdzięczny.

Obecnie przebywam w woj Lubuskim ale to chyba bez większego znaczenia.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo dobry serwis turbin masz w warszawie na ulicy obozowej

http://www.turboservice.pl/home.html

to były rajdowiec i zajmuje sie tylko turbinami, kolega u niegi kupił akurat cała turbine bo padła, i smiga na tej turbinie juz 2 rok i nic sie nie dzieje i daje gwarancje na rok

bez limitu kilometrów, pożadna firma naprawde zadzwon i sie dopytaj co da sie zrobic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Ja osobiście proponuje ci nie regenerować tylko kupić nową i to w profesjonalnej firmie bo na Allegro np jest taki Pan ze Szczecinka co sprzedaje kit a nie regeneracje Turbiny.Wstawisz i będą łzy ci ciekły po policzkach.Przerabiałem temat.A szmaciarz kasę nie bardzo chce oddać.Wymiguje się że źle założyłeś że to powinna robić firma profesjonalna.Także nie ryzykuj z szmaciarzem na Allegro.Wstaw do profesorów i będziesz miał z głowy problem.A przy takich Alpejskich kombinacjach to stracisz dwa razy ( do tego ból głowy,nerwy) Szkoda zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.