Skocz do zawartości

POŻEGNANIE


mikun3

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich a jednoczesnie chcialem sie pozegnac.moja 7 poszla w swiat,a ja przesiadlem sie do audi a8 s8-4.2.quattro.przed zakupem mojej 7 postanowilem wyprobowac;bmw 7,audi a8 i mercedesa w 140.powoli i konsekwentnie daze do swojego celu.dziekuje wszystkim za porady i zycze jak najmniej awaryjnosci,oraz szerokiej drogi.pozdrawiam mikun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania że w życiu trzeba próbować różnych aut ;) wspomniane wyżej A8 Q , 7 e38, w140 to zupełnie inne auta zarówno dla oka jak i w prowadzeniu. Sam miałem 4,5 roku mercedesa 124 coupe i różnica w stosunku do bmw e46 jest gigantyczna. Usterek nie miałem w zasadzie wcale, natomiast należy pamiętać że model w140 to limuzyna którą w porównaniu do w124 naszpikowano ówczesną elektroniką. Potrafi to szwankować, ale wcale nie musi, natomiast wydaje mi się że zakup zdrowego egzemplarza i trochę szczęścia zaowocuje bezproblemową eksploatacją. Z kolei A8 Q bardziej kojaży mi się z dynamiczna jazdą do której w140 się nie nadaje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed 7 tez mialem w124 coupe 3.2 :D , Narazie najlepsze auto jakim jezdzilem , przez rok uzywania wymienilem tylko olej,filtry i zarowke. Skrzynia chodzila idealnie , automat z biegami hydraulicznymi i elektrycznie dorzucana 5 , stales na swiatlach jednoczesnie gaz/hamulec i kupa dymu , az sie geba cieszyla. W BMW powiem szczerze ...bal bym sie :) juz robilem 2 skrzynie i 3 nie chce,haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o audi jak narazie zbyt wiele powiedziec nie moge bo mam je zaledwie kilka dni,porownac chyba nie ma co bo moja 7 byla zaledwie 3.0,komfort podobny z tymze w audi jest naped na 4 kola i to bije wszystko na leb,dzieki temu swietnie zbiera zakrety,jak na moj gust i chyba nie tylko,audi ma nie specjalny skret.bmw jest fajne tylko non stop cos padalo w nim i wk... sie i je sprzedalem za marne grosze,duzo kasy poszlo w ten samochod i naprawde duzo na nim stracilem-ale kasa to nie wszystko-ja nie jestem handlarzem.pomimo ze jestem zadowolony z audi nie jest powiedziane ze nie wroce do bmw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz, jedno jest pewne wazne w jakim stanie kupimy samochod czyli w jakim stanie, jak był eksploatowany i serwisowany, kupisz w kiepskim stanie taniej potem wyjdzie 2 razy drozej , ja najbardziej cenie 3 marki bmw , audi, mercedes, a a8 to swietne auto i to quatro i buda aluminim to 2 fajne rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest ja bemke kupilem od rumuna byla w strasznym stanie,a wlasnie napalilem sie bo byla tania,smierdzialo w srodku,wozil chyba jakies cegly w bagazniku,olej byl czarniusienki siedzenia chyby nigdy nie byly niczym odswierzane,duzo pracy wlozylem w doprowadzenie tego samochodu do normalnego stanu,no a potem zaczely sie problemy mechaniczne.to jest dokladnie tak jak wspomnial ktorys z chlopakow na forum;jesli jestes perfekcjonista to daruj sobie e 38,ja perfekcjonista nie jestem ale lubie jak wszystko dziala.http://my.imageshack.us/v_images.php fotki bmw i audi.pozdrawiam mikun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikun3 musiałes mieć jakiegoś pecha z tą E38 bo generalnie to udany model. Powiem tobie tak A8 z tym silnikiem bajka jeszcze napęd na 4 kółka super frajda z jazdy. Jednak muszę ciebie trochę zmartwić miałem przyjemność (albo nieprzyjemność) mieć A8 3,7 quartto. Utrzymanie tego auta masakra. Mam nadzieję że dobry egzemplarz trafiłeś - jeżeli tak nie powinno być problemów. Ja jednak jak pozbyłem się swojej był to bardzo szczęśliwy dzień :D

Pamiętaj!!!!!! 4 opony równe bo jak nie padnie quattro!!!!! Niby banalna rada ale wielu o tym zapomina. No i zawieszenie nie szalej po dziurach bo naprawa jego kilka tyś zł (przerabiałem to :mad2:) Nie pchaj zamienników bo to na krótką metę. Ja gdybym teraz zdecydował się na A8 to wydał bym kasę i sprawdził je w dobrym serwisie audi przed zakupem. No ale ja też może miałem pecha i trafiłem swoją podmęczoną tak jak ty E38.

Generalnie szerokości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem okazję jeździć s8. Nie powiem:) daje radę:) he he co do e38 to tak jak z każdym autem. Jeśli kupisz tanio to potem ładujesz jak w worek bez dna. Ja ze swojej jestem zadowolony. Może nie powala mocą ale dla mnie wystarcza. Pozdrawiam i życzę radości z jazdy:)
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich !!!

ja dopiero wchodzę w ten świat BMW kupiłem swoją 7 miesiąc temu .Miałem wcześniej 140 3,2 benzynę i byłem z niej bardzo zadowolony ale przyszedł czas ł na zmiany zastanawiałem sie nad kupnem a8 czy 7 po kilku wypadach jednak zdecydowałem sie na 7 i nie żałuje w mojej ocenie prowadzi sie super lepiej jak 140 czy a8 oczywiście pewnie ma wady ale jakie auto ich nie ma :shock: .jedyny minus to jednak osiągi mam 3 D 193 koniki a raczej kucyki he he he osiągami to jednak nie powala .Ale sa też plusy 6 l na trasie :lol: 8 w mieście w mercu czy audi o takich wynikach można sobie tylko pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zdecydowanie lepiej ciągnie 140 3,2 benzyna od BMW 730 D .W BMW jest jednak spora turbodziura i jest ona niestety odczuwalna szczególnie przy wyprzedzaniu ale jak sie człowiek przyzwyczai to już idzie .W mercu nie ma turbo i ciągnie z dolnych obrotów bez zwłoki mercem jechalem 240 km bez problemów tyle wyciągał, 7 jeszcze nie jechałem nawet 200 ale nie wierzę że 230 poleci . A co do Audi to oczywiście są zalety 4x4 ale są też wady w zimie to tak jest to fajne ale latem powiem szczerze wcale sie nie sprawdza mam co prawda A6 to nie to co A8 ale 4x4 podobne tylko pali jak smok 10l to bardzo dobry wynik na trasie a i 15 w mieście potrafi łyknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, przecież 140 3.2 stoi nie jedzie, wciskasz tam w podłogę to tylko wyje i nic :norty: . Miałem ostatnio (nie)przyjemność jeździć mercedesem w220 400 cdi mojego ojca i w porównaniu do 740d się chowa. Jeździłem też sporadycznie e38 w d. i nie ma opcji żeby "sto-czterdziestka" jechała dużo lepiej niż lepiej dobre 3.0 d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zdecydowanie lepiej ciągnie 140 3,2 benzyna od BMW 730 D .W BMW jest jednak spora turbodziura i jest ona niestety odczuwalna szczególnie przy wyprzedzaniu ale jak sie człowiek przyzwyczai to już idzie .W mercu nie ma turbo i ciągnie z dolnych obrotów bez zwłoki mercem jechalem 240 km bez problemów tyle wyciągał, 7 jeszcze nie jechałem nawet 200 ale nie wierzę że 230 poleci . A co do Audi to oczywiście są zalety 4x4 ale są też wady w zimie to tak jest to fajne ale latem powiem szczerze wcale sie nie sprawdza mam co prawda A6 to nie to co A8 ale 4x4 podobne tylko pali jak smok 10l to bardzo dobry wynik na trasie a i 15 w mieście potrafi łyknąć

 

Powiem Ci kolego ze mialem nie dawno Mercedesa w garaz w124 Coupe 3.2 benz (220KM) i powiem ze faktycznie dobrze jechal , zajebisty motor ale do coupe 124 bo wazylo to ok 1400kg. A jesli chodzi o 140 to tak jak kolega wyzej pisze ....Chcialbym spotkac na swiatlach Cie w tym mercu , ja swoja nie raz jechalem 230 ( to jest predkosc max bo poprostu koncza sie obroty) Ale jak ty mowisz ze nawet 200 nie leciales to juz lecisz po calosci . Auto jest na jednej turbinie aktywnej wiec na samym dole jest lekka dziura ale potem ciagnie caly czas i jak na taka wage auta,automat , 18 calowe kola to bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, przecież 140 3.2 stoi nie jedzie, wciskasz tam w podłogę to tylko wyje i nic :norty: . Miałem ostatnio (nie)przyjemność jeździć mercedesem w220 400 cdi mojego ojca i w porównaniu do 740d się chowa. Jeździłem też sporadycznie e38 w d. i nie ma opcji żeby "sto-czterdziestka" jechała dużo lepiej niż lepiej dobre 3.0 d

kolego biorac pod uwage dobrą 140 3,2 benz i dobraą 730d to nie masz racji bo 140 jedzie lepiej,natomiast porownujac 140 z 740d to 140 zostaje w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem przyjemność pojeździć Audi a8 3.7 z 96 roku,w porównaiu z e38 dość mało miejsca z przodu.Siostra jeździ e38 728iL i muszę powiedzieć,że osiągi wersji 3.7 są zbliżone do 2.8 m52TU w e38,plus za dźwięk silnika v8.Audi wykonane w technologii ASF jednak gdzie niegdzie można dostrzec purchle pod lakierem (utlenianie aluminium).Zawieszenie dość sprężyste,nie ma takiego komfortu jak w e38,za to bardzo wygodne fotele recaro.Audi ma napęd na cztery koła,ale podczas normalnej jazdy napewno nie jest to zaletą,bmw z tylnym napędem i tak lepiej się prowadzi.Deska rozdzielcza w bmw na plus,wszystko wydaje się być lepiej rozmieszczone i czytelne niż w Audi,choć po trzech dniach zacząłem się przyzwyczajać,minus dla audi za czterobiegową skrzynię automatyczną,przydałby się piąty bieg.Jakość wykonania na podobnym poziomie.Aluminiowe nadwozie z jednej strony jest zaletą,mniejsza masa(goła karoseria a8 waży tylko 250 kg),teoretycznie niższe też powinno być zużycie paliwa,brak korozji,z drugiej strony wadą, mało jest warsztatów,które specjalizują się w naprawach aluminiowych nadwozi,także w przypadku kolizji trzeba przygotować się na niemałe wydatki.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli patrzec na dane katalogowe ktore no nie zawsze sa prawdziwe no ale są :D w140 3.2 benz 231KM 8.9 do 100 i 225 max , e38 730d 193KM 8.9 do 100 i 220 max . Na wyprzedzaniu E38 napewno zbiera sie lepiej , jest lzejsza i ma wiekszy moment. Ale jedno trzeba przyznac ...w140 komfort bez dwoch zdań :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.