Skocz do zawartości

530d screenshoty z livedata. padajace wtryski?


MaXoss

Rekomendowane odpowiedzi

Auto chodzi, sa takie wzkazania:

http://images39.fotosik.pl/519/d35ec6c541924529m.jpg

Jezdze normalnie nic sie nie dzieje. natomiast jak przegonie samochod, wolne obroty zaczynaja falowac, silnik zaczyna drzec, wtedy wzkazania sa takie...

http://images46.fotosik.pl/504/e01e6f9aa5f6adacm.jpg

5 i 6 wtrysk nadaja sie do wymiany? czy to moze tylko rozpylacze?

 

A pompa progowa ile powinna dawac? 3.8-4.0? a moja daje 3.6 to zle? za malo?

http://images47.fotosik.pl/524/2cfb5faf0d8c49bcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdz w czasie jazdy będzie najlepiej, pompkę progową mozesz sprawdzic bez jazdy dodaj gazu tylko i zobacz jakie będzie cisnienie, co do wtrysków chyba tez tak mozna ale na 100procent nie jestem pewien, powiem ci tak jak u siebie sprawdzałem te wtryski na biegu jałowym na kompie wskazywały pomiary od 0,5 do 1 po dodaniu gazu wszędzie mam 0 . Nie wiem ale to chyba dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz zrobic??

Zobaczyc dokladnie co sie dzieje w baku i w jakim stanie jest ta pompa? [moze to jakies zabrudzony smok? dlatego pompa niepompuje takiego cisnienia jakie powinno? a wlasnie w ogole jakie powinno byc cisnienie w tej pompie?

czy od razu kupic nowa pompe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup nowa pompe :cool2: powinna pompowac okolo 4bary jak mniej to wymiana co do wtryskiwaczy tez nadaja sie do wymiany ale nie sugeruj sie inpa tylko podjedz do mechanika niech sprawdzi na maszynie cisnieniowo ktory trzeba wymienic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"zregenerowałem" wszystkie wtryski, tzn. wymieniłem wszystkie rozpylacze na nowe BOSCH. Wtryski zostały poddane szczegolowym testa na specjalnej maszynie, maja idalne dawki,parametry.

Po odpaleniu samochodu obroty nadal faluja, a silnik chodzi nierówno!!

Czy mam skasować opcję adaptacji "adjustment values"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zregenerowałem" wszystkie wtryski, tzn. wymieniłem wszystkie rozpylacze na nowe BOSCH. Wtryski zostały poddane szczegolowym testa na specjalnej maszynie, maja idalne dawki,parametry.

Po odpaleniu samochodu obroty nadal faluja, a silnik chodzi nierówno!!

Czy mam skasować opcję adaptacji "adjustment values"?

 

Ja bym to zrobił.

Ile kosztowała Cię regeneracja i jaki to przyniosło skutek w dźwięku/głośności pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Regeneracja 6 wtryskow, tzn wymiana rozpylaczy i uszczelek wtrysku.

rozpylacz 250zl, sprawdzenie wtrysku 70zl, robocizna 50zl od każdego wtrysku.. 2220zł.

odkad mam samochod czyli ponad po roku pompy nie ruszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.