Skocz do zawartości

BMW E39 523i: Pomocy świecą się kontrolki ABS, ASC, podusze


miketcho

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam podobny problem,najpierw zaswiecily sie abs i asc(czasem gasly) ale teraz zapalily sie na stale.wczoraj padl predkosciomierz i ekonomizer :duh: ale po przeczyszczeniu znow dziala :) .mam pytanie czy mozliwe ze abs i asc to bledy na komputerze??czy pomoze rozlaczenie akumulatora i ponowne podlaczenie??czy tylko podpiecie pod kompa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,najpierw zaswiecily sie abs i asc(czasem gasly) ale teraz zapalily sie na stale.wczoraj padl predkosciomierz i ekonomizer :duh: ale po przeczyszczeniu znow dziala :) .mam pytanie czy mozliwe ze abs i asc to bledy na komputerze??czy pomoze rozlaczenie akumulatora i ponowne podlaczenie??czy tylko podpiecie pod kompa??

jeden czujnik naprawiłeś ale padł jeszcze jakiś inny

jak będą wszystkie sprawne to układ sam się zdiagnozuje i wyłączy kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem,najpierw zaswiecily sie abs i asc(czasem gasly) ale teraz zapalily sie na stale.wczoraj padl predkosciomierz i ekonomizer :duh: ale po przeczyszczeniu znow dziala :) .mam pytanie czy mozliwe ze abs i asc to bledy na komputerze??czy pomoze rozlaczenie akumulatora i ponowne podlaczenie??czy tylko podpiecie pod kompa??

 

Ja przerabiałem ten problem tydzień temu.Najpierw zapaliły się kontrolki od abs i asc, zaczął wariować licznik i ekonomizer oraz skrzynia przechodziła w tryb awaryjny.Komp wykazał oczywiście tylne lewe koło(odpowiedzialne za odczyt prędkości)z tąd kłopoty z licznikiem. Wykluczyłem sterownik ponieważ autko jest z przed września 98r i zabrałem sie za czujnik. Po rozłączeniu wtyczki zmierzyłem go miernikiem, wykazywał jakieś dziwne zmienne wartości. Czujnik wymontowałem (z małymi problemami :x ) wymieniłem na ORYGINALNY oczywiście( koszt 260 zł po małym rabacie) i problem znikł :D . Błędy jak najbardziej trzeba kompem wykasować, u mnie wykazało również błędy w skrzyni( przy automacie warto zwrócic uwagę na to)...

I tak było pięknie aż do wczoraj kiedy znowu zapaliły się kontrolki od abs i asc :( , ale bez wariacji licznika i ekonomizera...w ciemno obstawiłem prawe koło... a komp to potwierdził...czyli jakaś solidarność czujników :shock: .

Wczoraj wykasowałem błąd i było ok aż do dzisiaj kiedy kontrolki znowu się zapaliły...

Mam nadzieję że to może gdzieś na wtyczce nie domaga...ale to już chyba przesadny optymizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj niewiem z jakiej przyczyny zatankowalem paliwo ponad pol baku iiiiii............... i q...de zgasly kontrolki od abs i asc i normalnie dzialaja qr...de juz nic nie rozumiem

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.