Skocz do zawartości

Wypalone gniazda zaworowe e36 1.8


emarcinpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem ostatnio na ustawianiu gazu i klient powiedział mi ze mam wypalone gniazda zaworowe w e36 1.8 m40, ze jest za uboga mieszanka i za duzo wegłowodorow czy cos tam. Wszustko jest dobrze od 2 tys obr w góre, na benzynie wszystko jest ok. Moje pytanie jest takie jak moge sprawdzic czy napewno sa wypalone gniazda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silników BMW gazu nie powinno się zakładać, chyba że potrafisz sam dokonywać częstych regulacji i masz zasobny portwel na wymiane uszkodzonych podzespołów które nie są tanie, z powodu eksplozji gazu w kolektorze dolotowym a takie będą się zdarzać dość często.

 

Duża ilość węglowodorów oznacza że paliwo nie jest całkowicie spalone lub w ogóle nie jest spalone w cylindrze z powodu uszkodzonego wtrysku, starych świec, uszkodzonych przewodów WN lub cewki zapłonowej, lub też od złej mieszanki paliwa i złego konta wyprzedzania zapłonu. Mieszankę paliwa ustala sterownik ( komputer ) na podstawie danych z czujników, sondy i przepływomierza oraz obciążenia silnika. Wystarczy że któryś z czujników straci charakterystykę i mamy bardzo toksyczny skład spalin i dużą ilość węglowodorów. Ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej też jest istotne.

Do zwiększonej ilości węglowodorów przyczynia się również kiepskie odpowietrzenie skrzyni korbowej oraz baku paliwa. Wytarte pierścienie, wypalone zawory lub gniazda zaworowe również.

 

Jeśli rzeczywiście masz wypalone gniazda zaworowe to Twoje auto nie powinno jeździć dłużej niż jeden miesiąc. Dla pewności sprawdź kompresje na zimnym silniku i ciepłym, będziesz miał wiedze czy źródłem jest już zużyty silnik czy może osprzęt elektroniczny który da się łatwo zdiagnozować i naprawić.

Kompresja dla M40 powinna wynosić 12 barów.

 

Jak Twój M40 startuje rankiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.