Skocz do zawartości

Jaki olej silnikowy do 730d 184KM...?


_RAMZES_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie..rok temu zakupilem E38 rok 1999 730d i niem mam pewnosci jaki olej tam zalano. Poprzeni wlasciciel nie pamieta jak olej mogl byc lany, poniewaz zawsze auto serwisowal w jednym miejscu i tam dbano o stan auta. W zakladzie tez nie wiedza/nie pamietaja co lali...

 

Auto ma okolo 270tys/km i olej byl wymieniony juz ponad rok temu a ja od zakupu w marcu 2009 roku zrobilem okolo 8tys/km(pala sie jeszce 2 zielone kwadraciki)

 

Chcialbym wymienic olej i mam pytanie jaki bylby najlepszy do tego silnika z tym przepiegiem? Moze 10w40 polsyntetyk? z racji ze auto ma juz lata i duzy milaz..

 

Moze ktos z Was Koledzy wie jaki oryginalny olej przewiduje sewris/producent do tego typu silnika. Nadmienie ze kwota oleju to sprawa nie istotna - zalezy mi na pozadnym oleju. Dodam tylko ze moja e38 wygnana zostala teraz na deszcz i mroz a garaz zajmuje inny "osobnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem niedawno temat olei. Do 3.0D na pewno nie 10w40....wejdz sobie na www.liqui-moly.pl i tam masz dobór odpowiedniego dla Ciebie. Na pewno będzie to pełny syntetyk i nie ma znaczenia ile auto ma przejechane...
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj czytalem wnikliwie twoj opis i liczylem nawet ze sie odezwiesz. Wlasnie nosze sie z zamiarem zakupu tego oleju. Mysle jeszce nad MOTULEM. Co myslisz o takim wyborze. Mialem kiedys Saaba 9-3 TURBO i lalem ten olej - byl niezly ale to bylo auto benzynowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Każdy olej spełni swoją funkcje tzn czy to będzie Mobil,Castrol.Gm,Motul to każdy spełnia normy i ma tą gęstość 5W30. Motula nie znam może jest dobry nie mam pojęcia.

Ja proponuje LM dlatego, że sam go używam, używam ich kosmetyków i wiem że to jest drogie a w porównaniu z innymi firmami z którymi miałem styczność jest bezkonkurencyjny i wart swojej ceny. Możesz śmiało lać MOTULA tylko żeby był syntetyk. Musisz wziąć pod uwagę to że jest to silnik COMONRAIL i on na prawdę potrzebuje dobrego oleju aby pociągnął jeszcze dużo km. Tylko zaczynają się schody w Twoim przypadku z tym, że nie wiadomo co tam było lane...bo znając niektórych mechaników ( nawet z którymi współpracuje ) to znalazłby się taki co by mógł go zalać nawet i mineralnym...niestety takie są realia...

 

Wiesz nie chcę Ci doradzić tak, że po zalaniu tego syntetyku wypłucze Ci motor i będziesz miał koszty, ale zarazem przekonuje Cię do tego abyś wlał ten syntetyk.

Napisz mi skąd jesteś ?

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tego sie boje ze nie wiem co bylo tam zalane. A co jezeli byl zalany tam - no mysle ze polsyntetyk a teraz zaleje tago syntetyka 5W30 LM..? Wlanie dlatego zadalem pytanie na forum...bo gdyby pewnosc co jest w silniku to bez wahania kupil bym dobry olej 5W30 i zalal. Bylem u znajomego mechanika ktory radzi mi ze jak nie wiem co jest to zebym zalal 10W40 i on twierdzi ze nie powinno byc problemu. Ja nize znam sie na olejach ale wiem jedno ze w swojej BMW wyminiem go co 10tys/km max co 15tys/km i kupuje nie dobry lecz bardzo dobry olej. Dlatego i tym razem cena za olej nie gra rolo ale musi to byc nie dosc ze super olej to jeszce istnieje obawa co bylo wczesniej...

 

Ja jestem z wybrzeza, a auto bylo serwisowane w Bosch w Koszalinie u bardzo znanego i cenionego specjalisty od BMW - tu w naszym rejonie bardzo szanowanego. Pan od ktorego kupielm auto wydal na serwis auta 2 lata temu kilkanascie tys zl. Auto poza jakimis drobiazgami jest w stanie idealnym a ja nie chcial by czegos spieprz...przez swoja niewiedze i zalac czegos co zepsuje mi silnik. Powiedz mi co mi radzisz..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gawor89" mam pytanie troche poczytalem i wg moich informacji to w latach 90 nie bylo oleju 5W30, no napewno bmw go nie stosowalo. To szlenstwo z tym olejem to tak od kilku lat dopiero. Poza tym z mojej wiedzy wynika ze jest to olej bardzo rzadki wiec nadaje sie glownie do aut nowoczesnych i takich ktorymi zwylke jezdzi sie spokojnie i wolno. Dodatkowo turbina ponoc nie specjalnie lubi taki olej. Zasiegnolem rowniz informacji u mechanik u ktorego byla serwisowana bmw i on osobiscie nie poleca 5W30...

 

Mam pytanie zatem do pozostalych klubowiczow..Na jakich olejach jezdzicie..? i Jakie silniki macie z jakimi przebiegami..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w latach 90 takich olei w Polsce nie było w sklepach czy hurtowniach motoryzacyjnych.Musi byc olej 5w30 nawet w książce dołanczanej do auta masz wykres oleju. Takz ciekawości zraz sprawdzę co ja miałem lane w serwisie. A tak na marginesie olej syntetyczny ma największy zakres pracy w danej temperaturze...Są również przypadki zimą , że auto nie chce zapalić i każdy stawia na akumulator..niech weźmie pod uwagę także olej jaki ma w silniku czy on nie zamarzł....
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.