Skocz do zawartości

dziwne buczenie pod maska...bmw e 38


brazyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zauwazylem dziwne buczenie, chuczenie, w mojej e 38 2,8 manual,cos buczy z przerwami jak pompa wspomagania? serwo?,wystarczy ze zapale silnik i juz to slychac z przerwami, nie musze jechac, nie wiem czy ma to jakis zwiazek ale mam klocki z przodu do wymiany, i jakis czas temu pojawil sie komunikat o sprawdzeniu okladzin hamulcowych _ale nic nie buczalo,na zapalonym silniku slychac to w srodku samochodu i na zewnatrz tez , moze ktos wie co moze byc przyczyna takich dziwnych objawow lub mial podobny problem, prosze o jakies wskazowki i porade, z gory dzieki pozdrawiam, czekam na odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
trudno było wyczaic gdzie dokladnie to slychac ale w koncu sie udalo:) mam przy okazji pytanie jesli jest webasto to jest osobny wlacznik tego:??? i to samo pytanie o kontrole trakcji ?/// masz to w swojej becie wczesniej mialem e 38 750 tam to bylo ale po niej kilka inych marek i juz dokladnie nie pamietam , 728 powinno byc podobnie tylko nie wiem czy kazda ma kontrole trakcji a przydało by sie na zime:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEBASTO wlacza sie z panelu radio/BC w wersji bez navi a w wersji z navi jest chyba osobna formula do tego. Dodatkowo mozna wlaczac z kluczayna ale to w wersjach chyba nowszych po 2000r lub zaprogramowac na konktetna godz. Trakcja oznaczona jest przyciskiem ASC i to osobyny wylacznik. Domyslnie wloczona ale mozna wylaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersje bez nawi, przed 2000 rokiem to w takim razie trakcji nie mam, webasto jest ale musze jutro sprawdzic jak to sie wlacza:)) bo tez nie za bardzo pamietam a niestety wszelkie komunikaty w jezyku francuskim tak ze trudno cos konkretnie zrozumiec:))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRÓBUJ ... WEBASTO to idealna sprawa na teraz. Ja ustawiam ze ma wlaczac sie na 30min przed przyjsciem do auta i jak przychodze to jest juz w miare cieplo, przednia szyba ogrzana a i silnikowi lrzej zapalac i w ogole. Ala upewnij sie ze akumulator ma na 100% OK bo webasto duzo pobiera pradu i mi wczesniejszy akumulator wyladowalo po 10min chodzenia. Kupilem teraz super nowy aku Bosch 110A i webasto moze hulac do woli :D

 

Obsluga webasto o ile pamietam:

 

Na radiu/BC gdy przekrecasz stacyjne na raz - nie pala sie kontrolki wlacza sie radio przyciskasz raz lub 2 razy przycisk ze znaczkiem zegara i wyskakuja opcje...naciskasz drugi przycisk ( tak jakbys wlaczal 2 program radia) zaczyna mrygac kontrolka czerwona po prawej stronie kolo napisu BC i po pewnej chwili uslyszysz uruchamiajace sie webasto. Latwo poznac jak sie uruchomi bo huczy i z poda auta wydobywa sie dym. Webasto wylaczysz np poprzez uruchomienie auta...pozdrawiam. mam nadzieje ze pokretnie ale pomoglem. Poprobuj. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze jutro uruchomie,akumulator mam nowy 100 ah tak ze nic mu nie powinno zrobic,dzieki za informacje bo zaczalem kumac o co biega i z tego co pamietam to byly tam dwa timery do ustawiania czasu wlaczania i wylaczania,,,,,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co pamietam to w 750 bylo prawe okienko zegara do przewietrzania a lewe do webasta,,, bo sa dwa timery ,ale jak w takim razie okreslic czas skoro ustawie na lewym kiedy ma sie wlaczyc webasto ,,,to gdzie ustawic czas kieedy ma sie wylaczyc skoro prawy timer jest do przewietrzania ,,,,,, chyba ze samo sie wylacza po okreslonym czqasie?/??/ szkoda ze nie jes menu w jezyku polskim albo niemieckim tylko zabki cos popisaly i trudno zrozumiec , chyba ze najwyszy czas sie doedukowac, choc nie za wielkie checi i jak zawsze brak czasu::((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi sie uruchomic webasta, wlacza sie dmuchawa czyli przewietrzanie ,nie wiem po co w takim razie sa te dwa timery..........jedyna mysl jaka mi sie nasuwa to do tego przewieczania ???programowanie wlaczanie i kiedy ma sie wylaczyc??? jak jest u was?? czekam na odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.