Skocz do zawartości

e 32 kasowanie kontrolki oleju


bialy7914

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść!

Gdzieś to jest, ale nie mogę znaleść. Jeśli ktoś wie gdzie to prosze o pomoc, lub napiszcie jak kasować kontrolkę od wymiany oleju??

I gdzie znajduje się ten czujnik od oleju??

Z góry dzieki i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komunikat: Sensor Oelstand. I stąd pytanie gdzie znajduje się ten czujnik?? Sądzę że pod zbiorniczkiem wyrównawczym, ale pewności nie mam. Czy ktoś wie, gdzie się znajduje i ewentualnie ile kosztuje taki czujnik??

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor poziomu oleju znajduje się na spodzie miski olejowej, odkręca się od dołu na trzy śruby o ile pamiętam. Jeżeli jest taki komunikat, to znaczy, że masz przerwę w obwodzie, możliwe, że to tylko wiązka, można to sprawdzić, odsyłam do manuala Bentleya. Czujnik tylko z oryginału kilka stówek z ASO albo używka.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poprostu automatyczny komunikat przypominający zbliżającą sie wymiane oleju kasuje jak i ustawia sie go pod komputerem aby pamiętać mimo wymiany oleju inspekcja nie zniknie trzeba ja samemu usunąć czujnik wlaśnie jest na dole miski moze coś nie łączyc zaoleiło sie lub cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ttrol » Wto Lis 16, 2010 6:04 pm

Witam, to że znikają Ci kwadraciki życia oleju bazuje tylko i wyłącznie na przebiegu. To za stare auta, żeby był stosowany jakiś zaawansowany algorytm.

 

No ale niestety mnie nie znikają:( Znikały, ale od momentu jak mam komunikat Sensor Oelstand przestały znikać. Stąd sądzę, że jednak ten czujnik ma coś z tym wspólnego. Oczywiście mogę się mylić. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze o pomoc, jeśli nie to trudno :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.