Skocz do zawartości

Jak porawić jakoś muzyczną ? e65


wyzel1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od jakiegoś czasu posiadam e65 z 2004 roku ale jestem załamany jeżeli chodzi o jakoś dźwięku. To co się orientowałem to mam najgorszą wersje jeżeli chodzi o audio. Chyba 6 głośników bez wzmaka z bagażnika.

 

Robiliście jakieś już przeróbki w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Reaktywuję wątek. Czy ktoś przerabiał/modyfikował podstawowe audio w E65? Interesuje mnie, czy niskimi kosztami (do 1.000 PLN, montaż 2 lub 4 lepszych głośników) można uzyskać odczuwalny efekt. Na pewno ktoś już próbował.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Już próbowałem. Chciałem zacząć od tylnych głośników w półce i kupiłem dwa 3-drożne Kenwood'a. Niestety nic to nie dało, wręcz przeciwnie - jeszcze gorzej niż ori.

Znajomy polecił mi speca, który przerabiał już 7-ki z powodzeniem. Obawiam się, że bez dodatkowego wzmacniacza się nie obejdzie.

Muszę jednak odstawić do niego auto na 3 dni. Jak znajdę czas i to zrobię, to dam znać, jak poszło i ile to mnie kosztowało.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.bavariansoundwerks.com/product/602/174/bmw-speakers-upgrade-7-series-e65-e66/

 

Kosztuje to 550 USD i polega tylko na wymianie głośników. Moim zdaniem największe i najszybsze efekty przyniosłaby wymiana głośników w bocznych drzwiach. Mój kolega bawił się kiedyś z audio w E38. Wypiął wszystkie głośniki i radio, włożył jakiegoś Clariona z wyższej półki i wymienił głośniki w przednich drzwiach na trójdrożne kilery 250W (nie pamiętam jakie). Były to jedyne grające głośniki w tym samochodzie. Pamiętam, że całość grała jak filharmonia. Przy wyższej głośności w fotelu pojawiał się masaż :cool2:

 

550 USD za komplet nowych głośników wydaje się ciekawą opcją, ale gdybym znał paramerty głośników, jakie należy wstawić, można by coś kupić na miejscu.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parametry ori głośników, to nic na nich nie jest napisane, żadnych nadruków czy naklejek. Muszą być dopasowane do całości, bo jak już napisałem - wydawałoby się lepsze grają gorzej niż te ori.

A skąd wiesz, czy wystarczy tylko wymiana głośników ? Nie wiadomo, czy ori radio bez odpowienich wzmacniaczy da sobie radę z nowymi głośnikami ...

Oby to nie było wyrzucenie pieniędzy w błoto, choć faktycznie cena kusząca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.