Skocz do zawartości

Wentylator klimatyzacji 3 pin nie dziala 530d 03/99r


Kosiara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie nie działa mi wentylator klimatyzacji, który jest z przodu samochodu, wymontowałem go i po rozebraniu wentylatora jest jakąś płytka zalana silikonem i dużo jakiś układów scalonych czy można kupić jakiś zamiennik, bo w ASO koszt takiego wentylatora to 1300zł a są jakieś na allegro po 600zł z modułem. Jest to wentylator na 3 piny a samochód, BMW E39 530d 03/99r. Czy może ktoś już kupował jakiś zamiennik, który pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennika nie kupowałem, ale podobno niektórzy kupili i jako tako to działa.

Najlepiej jest kupić sprawną użwykę.

Masz pewnie taki wentylator jak mój tzn. wtyczka 3 PIN, sterowanie modułem (wbudowanym w silnik).

Zazwyczaj wysypuje się elektronika modułu i wtedy lipa.

Ja kupiłem użwykę od benzyny z 2003r i musiałem tylko zmienić obudowę, bo do diesla jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, ale to na pewno była benzyna (2.5???) z 2003r. Gość akurat był z Warszawy, więc pojechałem, podłączyłem i kupiłem. On sam kupił do swojej 540i ale okazało się że nie pasuje.

Z tymi z aukcji podobno trzeba coś kombinować z obudową - sam sprzedający mi to napisał - bo podobno nie pasuje do 3.0d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie się nic nie przerabia - po prostu wyrzucasz ją całą i wkładasz "nowy" silnik w swoją starą obudowę.

Kosiara - co jeszcze chcesz wiedzieć?

Dodam, że nie ma co patrzeć na RealOEM itp, bo akurat w wentylatorach jest namieszane.

Kiedy podałem w serwisie numer mojego oryginalnego wiatraka, to facet dopiero po kilku minutach szukania znalazł go w jakimś archiwum z jedyną informacją: zakończono produkcję.

W serwisie wiedzą jedynie na ile PIN jest wtyczka w nowym wiatraku - o sterowaniu nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.