Skocz do zawartości

szarpanie trzesienie i gasniecie samochodu.


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam taki problem wczoraj zgaslo mi auto chociaz mialem 20 L ropy zatankowałem odpowietrzyłem samochodzik no i odpalil lecz na wolnych obrotach chodzi dobrze ale gdy jade lub dodam mu do 3 tys obr w tedy cala kabina skacze szarpie sa spadki mocy a gdy szybko puszcze pedał gazu potrafi nawet zgasnąć. koledzy co to moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo podawane jest na podstawie map wtrysku zapisanych w kompie. Komputer wybiera je w zaleznosci od kilku parametrow:

- temperatura powietrza otoczenia

- temperatura plynu chlodzacego w silniku

- wskazan czujnika predkosci obrotowej walu - czujnik na dole skrzyni biegow na wprost zebow kola zamachowego

- wskazan czujnika cisnienia oleju

- czujniki spalania stukowego sluza do wyliczenia opoznienia lub wyprzedzenia otwarcia wtryskiwacza dla poszczegolnego cylindra

Jesli odpowietrzyles silnik i odpalil to znaczy, ze mial na to wplyw czujnik temperatury plynu w silniku. Jedna czesc masz juz z glowy.

Radze sprawdzic pozostale czujniki czy nie padly, ktorys z nich podaje falszywe wskazanie i w obciazonym silniku przy wiekszych obrotach komputer zaczyna otwierac wtryski nie wtedy, kiedy trzeba - czujniki spalania stukowego - przydaloby sie je sprawdzic na kompie z programem diagnostycznym, moze ktos ze znajomych ma kompa z dzialajaca IMPA.

Ja gdy mialem takie objawy, zresetowalem pamiec adaptacji w kompie - odlaczylem przewod minusowy od akumulatora na 10 minut i bylo po problemie. Co prawda adaptacja powinna wykasowac sie juz po 5 minutach ale dolozylem jeszcze 5 tak na wszelki wypadek.

Kilka dni pozniej padl czujnik polozenia walka rozrzadu (czujnik Halla) - po wymianie na nowy silnik pracuje juz bez problemu.

Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.