Skocz do zawartości

[e39] Czujnik wałka rozrządu . Jaki być powinien ?


green520i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Padł mi jakiś czas temu czujnik wałka ,spadła moc silnika,dłużej zapalał itp. Wymienili mi "mechanicy" na używkę a miała być nówka ( za nówke zapłaciłem ) ;/ i padł ponownie teraz chce kupić sam i sam zmienić ale z tego co widzę do mojego M52b20 czujnik jest inny według katalogu a inny mam zamontowany obecnie. Obawiam się że wsadzili mi nie dość że stare badziewie to jeszcze od M50. Proszę o pomoc niech ktoś się wypowie czy się myle czy nie . Obecnie siedzi taki : http://moto.allegro.pl/czujnik-walu-walka-rozrzadu-bmw-e36-i1197098381.html

 

A powinienem mieć chyba taki : http://moto.allegro.pl/bmw-e36-e39-328-320-520-m52-czujnik-walka-siemens-i1194614969.html

 

Chodzi o to ze zamontowany mam z taką wytłoczką metalową a inne są bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję koledzy :). A siedział u mnie siemens 5wk9 0101. Dałem 270 zł i wstawili mi używany czujnik do tego nie taki jak trzeba hamstwo w biały dzień auto pewnie temu było takim mułem (choć błędów nie wyrzucał). Jutro już bd miał czujke po numerach co kolega wyżej napisał i dam znać :). Jeszcze raz dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dałem 270 zł i wstawili mi używany czujnik do tego nie taki jak trzeba hamstwo w biały dzień

Hamówa pełną gębą, kolego!

Sorry, ale aż mi ciśnienie skoczyło, powróciło wspomnienie po tym, jak mnie kiedyś tak zrobiono. Bardzo podobnie, z tym, że nie chodziło o czujnik, ale łożyska.

Nie dajcie się urobić yebanym naciągaczom!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem,zmieniłem i myśle że jest OK tylko przymula jak daje jej gazu do końca,nie że gaśnie czy coś takiego poprostu idzie równo bez wciskania w fotel i czasem troszeczke zatrzęsie silnikiem ale chyba dam już temu spokój. Do posiadaczy 2.0 --> u was też tak jest ? czujecie wzrost mocy pow. 3 tyś ?Aha i jeszcze jedno - jaka powinna być odcinka ? Bo u mnie 6.500 i tak jakby gasł wcześniej miałem e34 520i 24v i odcięcie było takie że przerywała więc chyba ok a moja e39 przygasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbłędnie sprawdzałem INPĄ. Tylko ... Sondy pracują (regulują w całym zakresie pracy) świece nowe , przepływka w inpie daje oczekiwane przez silnik wartości ale zastanawia mnie ten analog adaptation 1 i 2. Jak skasuje adaptacje na zimnym jest ok i są po zero ( tam gdzie jest minus) a w miare rozgrzewania silnika nabiera minusowych wartości.Najgorsze jest to że nie wiem od czego są.

 

Od czego są te wartości ? Bo nawet nie wiem gdzie szukać przyczyny

 

http://img375.imageshack.us/img375/2130/20100816540.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.