Skocz do zawartości

Kodowanie X5 E53


mmx01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki klopot, chce by samochod sie ryglowal automatycznie.

 

Oczywiscie mam dzialajaca inpe i ncs_expert. Kodowanie idzie bez problemow.

 

Ustawiam VERRIEGELN_AUT_MACH_2_MIN na aktiv.

Zrzut konfiguracji ze sterownika potwierdza ze zmiana zostala zapisana tylko ze... nic sie nie dzieje. Nie rygluje.

Koduje GM3 a plik ktory obrabiam FSW_PSW.TRC ma ten parametr (zapisuje go jako FSW_PSW.MAN po obrobce :)).

 

Inne funkcje GM3 chodza bez problemu.

LCM koduje bez klopotu. np. TAGFAHRLICHT_ECE aktiv zmienilo mi komunikat wylacz swiatla na wylaczanie po wyjeciu kluczyka, wiec ok.

 

Ryglowanie guzikiem na konsoli dziala wiec centralny jest ok, modul tez. Dlaczego nie zamyka?

Sprawdzalem tez warian rygluj po 16km/h tez nic obie opcje ustawiam na przemiennie tj. nie zamykanie po 2min i 16km/h jednoczesnie.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mozliwe w sposob interaktywny, ja uzywam ncs_expert do tego by zaladowac nowa konfiguracje sterownikowi.

Zmienna powinna byc taka jaka podalem ustawiona na aktiv. Mi nie chodzi jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w DIS coding i key memory?

 

To mozliwe zeby car memory nie chodzilo bo jest nadpisywane przez to co jest w key memory?

 

Jeszcze mam pytanie tam w sterowniku w GM3 w zrzucie mam:

 

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1

nicht_aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2

nicht_aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3

nicht_aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4

nicht_aktiv

 

Oznacza to ze ma nie uzywac ustawien VERRIEGELN z key memory (znalazlem ze SENDER to kluczyk) czy ze opcja wylaczona dla wszystkich kluczykow?

 

Jak poznac ktory kluczyk to ktory sender?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w DIS coding i key memory?

 

To mozliwe zeby car memory nie chodzilo bo jest nadpisywane przez to co jest w key memory?

 

Mi na początku nie chodziło też key memory bo miałem niedokodowany moduł IKE bodajże i nie chciał się połaczyć wogóle z key memory

 

Jak dokodowałem to już można się bawić w kodowanie jeżdżącego fotela po otwarciu drzwi, mrugania świateł przy otwieraniu, automatyczny włącznik świateł itp.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a co to za opcja ten jezdzacy fotel?

 

Jesli chodzi o IKE to cos tam musze grzebac szczegolnie czy DIS zrobi to w tle za mnie jak aktywuje ta opcje DISem?

Chociaz jak odpalam swoim kluczykiem to kierownica i lusterka mi sie ustawiaja, wiec chyba IKE ok?

 

DISa sobie uruchomilem i komunikuje mi sie z autem ale ncs wydal mi sie bardziej zrozumialy, zmieniam zmienna i laduje i zawsze wiem co zmienilem a tam w DIS guzikow cala masa (roznica jak windows i konsola) ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotel nie patrzylem ale lusterka mi sie ustawiaja... fotel zerkne jak bede w garazu.

Autem bawie sie dopiero 4 dzien choc zakupilem je nieco wczesniej w silnikiem do remontu.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych przyczyn kodowanie DISem nie idzie... mam wersje 44 z guzikiem coding/programming.

 

Po wybraniu coding a nastepnie key memory kaze wlaczyc zaplon do procedury identyfikacji a po chwili wywala ze blad nie mozna odczytac VIN itd z EWS.

 

ncs-expert robi to bez problemu.

VIN z EWS nie zgadza sie z rzeczywistym, na koncu VINu czytanego przez ncs-expert z EWS mam litere Q.

W rzeczywistosci w VIN jej nie ma. Cala reszta numeru jest OK.

 

VIN czytany z innych modulow to jakies WBA(smieci) i dalej nr. nadwozia (ostatnie 5 znakow) juz ok.

 

Diagnostyczne funkcje DISa (testy,czytanie bledow itd) smigaja bez klopotu wiec to nie problem komunikacji z autem.

 

Wazzzzup?

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie udalo, dziala ryglowanie powyzej 16km/h.

 

Aktywowalem dla wszystkich kluczy na aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1

aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2

aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3

aktiv

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4

aktiv

 

Zamyka az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.