Skocz do zawartości

16 czy 17 do e46 320d


mateush20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym prosić o pomoc a by rozwiać moje wątpliwości co do rozmiaru felg oraz opon,mianowicie chodzi mi o to czy odczuje znaczną różnice w komforcie jeżeli założe felgi 16 z oponami 205/50/16 czy może na feldze 17 i oponie 205/45/17 nie będzie sporej różnicy?.Rozumiem zależność że im większa felga a profil opony mniejszy to komfort się zmiejsza ,ale jak to jest w praktyce,czy naprawdę czuć tą różnice?Chciałbym prosić o wypowiedź ludzi co jeżdżą na takich kołach. Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 320d i tam były opony 225/50R16, komfort super jednak to tylko 16" przez co koła się tracą przy budzie dosyć masywnej jaką jest e46. Śmiało polecam 17", na pewno nie będziesz narzekał a będzie to dużo lepiej wyglądać. Oponki możesz założyć komfortowe 205/50R17 lub lepiej wyglądające 215/45R17 albo 225/45R17, ale to też zależy jaką szerokość felgi kupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
chciałem się podpiąć pod ten temat bo w sumie podobna sprawa. obecnie jeżdżę na 8 calowych felgach i oponach 225/45R17. Jak już większość osób które miały lub mają u siebie taki rozmiar wiadomo że w koleinach ręka boli. mam okazję zmienić opony. zastanawiam się nad rozmiarem 215/45/17 lub 215/50. Czy może ktoś już to przerabiał? czy jest jakaś poprawa w niepływaniu w koleinach? i druga sprawa - czy taka opona na 8 calową felgę nie jest za wąska? bo to że da się ją założyć to wiem ale czy nie będzie tzw. trapezu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

205/50/17 jest OEM-owym zamiennikiem do 225/45/17 tyle że na feldze 7calowej. Na 8-calowej może być za bardzo trapezowa.

Inna sprawa że dla mnie 225 nie wywołuje bólu ręki ani innych problemów na polskich drogach a zrobiłem na nich niemal 100kkm.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jest cale zawieszenie nowe bo sadzilem ze poprzednie luzy na wahaczach, zuzyte amortyzatory powoduja wlasnie takie sciaganie w koleiny. wszedzie sie rozpisuja ze to kwestia szerokosci opon. zimowki mam 195/65 na 15 calach i jezdzi sie o niebo lepiej. z drugiej strony jesli na 215/45 nie bedzie zadnej poprawy to wolalbym miec rozmiar nominalny czyli 225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie napisałem że na 225 nie ma efektu kolein ale bym go nie wyolbrzymiał (na tym forum już czytałem o wyrywającej się z rąk kierownicy, szarpaniu, teraz jeszcze bólu rąk, hahahahaha). A do tego nikt nie każe Ci jeździć w koleinach, ja jadę "obok" ;)

Na 205 vs 225 jest nieco lepiej jeśli chodzi o komfort ale na trakcji tracisz.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.