Skocz do zawartości

[E36] Z3 Alarm/Samoczynne załączanie się alarmu


annetka

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno mam seryjny alarm bmw... trochę w to nie wierzyłam ponieważ nigdy nie dał mi o sobie znać... aż do dziś :D jak odjeżdżałam ze stacji zaczął wyć i teraz co odpalam samochód to włącza mi się alarm.

Nie mam pojęcia czemu teraz akurat sobie o mnie przypomniał ani co gorsza jak go wyłączyć... bo mam tylko kluczyk w którym jest centralka i jakieś zapalanie światła w kabinie czy coś :)

Ratujcie! :) Może ktoś wie, gdzie chociaż to jest umieszczone pod maską, żeby można było odłączyć, albo wie o jakimś magicznym przycisku, którego ja jeszcze nie odkryłam?

 

Kurcze dziś nawet w czasie jazdy mi się włączył 2 razy ... to straszne jechać i wyć alarmem jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Annetka,

w 90% przyczyna jest bardzo banalna.

Sprawdź przede wszystkim połączenie z akumulatorem, tzn. czy klemy na akumulatorze są dobrze przykręcone. Jeżeli nie są to przy próbie uruchamiania silnika zgasną Ci wszystkie kontrolki i włącza się alarm, którego nie sposób wyłączyć... :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na alarmach ale wg mnie byc cos nie tak z sama syrena, skoro ona wyje a zaplon nie jest odcinany. Wiec tak naprawde sama blokada w alarmie nie zadzialala. Bo nie wydaje mi sie ze orginalny alarm bmw to tylko "wyjec" musi miec przeciez jakies odciecie obwodu.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb - przytrzymaj kluczyk przy zamykaniu drzwi normalnie przez zamek w pozycji "zamknij" nieco dluzej. Wtedy szyby powinny isc w gore. W ten sposob sprawdzic czy wogole opcja domykania sterowana przez modul komfortu dziala poprawnie.

 

Swoja droga nie wiem po cholere domykanie szyb w cabrio/roadstrze . Mialem to przez chwile wlaczone w swoim alarmie ale wylaczylem po 2 miesiacach. Jak zostawiasz auto z otwartym dachem i szybami to glupota jest potem zawsze otwierac znowu te szyby jak wsiadasz.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

a jak ta opcje mozna wlaczyc

tzn zamykanie szyb z kluczyka bez zamykanie drzwi (bez wkladania kluczyka do zamka) ?

 

a drugie pytanie jak mozna sprawdzic co ten alarm soba reprezentuje?

w instrukcji "takiej krotkiej" mam napisane cos

o radio iterior protection

i ze movement detector jest wlaczony jak alarm jest wlaczony

 

tylko ze mozna go jakos wlaczac i wylaczac przez

renderig the tilt alarm sensor inactive

co to jest w takim razie ten tilt alarm sensor?

Bo na pewno mi nie dziala zaden movement detector w tej chwili;)

 

--

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.