Skocz do zawartości

byl mineralny a ma byc polsyntetyk


ATIK

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie mam wlany olej castrol 10w40 mineralny a chce wlac teraz dokladnie taki sam tylko ze półsyntetyczny .czy moge normalnie spuscic minerany i wlac półsyntetyk i nic przy tym sie nie stanie czy moze lepiej dla bezpieczenstwa zalac mineralny taki jaki teraz jest.nie znam sie dlatego prosze o madra porade.

autko bmw 320 m52b20 przebieg 219 000 tys.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol nie ma oleju mineralnego 10W40, więc albo masz zalany półsyntetyk 10W40 castrola, albo jakis mineralny a wlepka jest od Castrola.

Co do wymiany, możesz spokojnie tak zrobić, choć ja dodatkowo radził bym Ci przepłukac silnik preparatem do czyszczenia (np. LiquidMolly)

No i po zamianie sprawdzaj często poziom oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem i tak jak mowisz tylko wlepka byla od castrola.olej jaki mam aktualnie w silniku to shell helix 15w40 mineralny.czyli mowisz ze moge teraz polsyntetyczny wlac ale jaki bedzie lepszy 15w40 czy 10w40 a moze jeszcze jakis inny??

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kondycji silnika. Jeżeli nie masz ubytków oleju między wymianami to śmiało przesiadaj się na półsyntetyk 10W40. Np Shell Helix Plus, bardzo dobry olej i ja leje go do każdego swojego auta. A generalnie większość mineralnych to 15W40 a większość półsyntetyków to 10W40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.