Skocz do zawartości

BMW X6 - system bezpieczeństwa


blast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

 

na początku pragnę wspomnieć, że jestem nowy, więc chciałem Was wszystkich serdecznie powitać moim pierwszym postem. :)

 

Otóż mam takie nurtujące mnie pytanie... Czy w X6 istnieje jakiś system bezpieczeństwa, który jest w stanie niemal całkowicie unieruchomić auto w razie jakiegoś błędu? Dokładnie chodzi mi o sytuację, kiedy podczas jazdy kierowca odepnie pas bezpieczeństwa. Słyszałem od znajomego historię, że właśnie przez taką sytuację pewna osoba rozbiła nowiutkie X6. Wyglądało to w ten sposób, że ta osoba podczas jazdy (jako kierowca rzecz jasna) odpięła pas bezpieczeństwa, po czym auto 'zwariowało' wchodząc w jakiś tryb awaryjny i zanim jeszcze zdążyła go zapiąć, to już wyleciała z drogi... Ponoć sprawa działa się przy dużej prędkości, reszta szczegółów nie jest mi znana.

 

Włożyć to między bajki, czy jednak jest w tym prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja nazywa się "seatbelts fastening teacher" - z grubsza polega to na tym, że jak nie zapniesz pasów, to daje Ci nauczkę w postaci wizyty w przydrożnym rowie. Idea jest taka, żeby kierowca oduczył się niechlubnego zwyczaju jazdy bez zapiętych pasów.

 

;)

 

 

Nigdy o czymś takim nie słyszałem... Na pewno jest "brzęczek" i komunikat na ekranie i-drive ewentualnie head-up'ie.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.