Skocz do zawartości

głośna praca silnika i układu wydech. w dolnych obrotach


Batt23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio pojawił się u mnie porblem ze zbyt głośną pracą silnika (520d Touring 2006 r., automat, 120 tys.). W niskich obrotach (na P lub N 800 obr/min) silnik klekocze niczym stary diesel. Po przełączeniu na D dźwięk nasila się. Przy zwiększeniu obrotów silnika powyżej 1000 obr/min silnik zaczyna zwyczajnie cichutko pracować i klekotanie ustaje. Dżwięk dochodzi z przodu tak jakby spod silnika lub z silnika. Przy klekotaniu czuć delikatne wibracje w kabinie, zaś na zewnątrz trzeszczy czasami niesamowicie rura układu wydechowego. Spalanie w normie, moc także. Brak jakichkolwiek błędów, balans cylindrów ok, olej w silniku nówka. Czy może komuś coś przychodzi na myśl? Czy to coś w silniku, kolektorze wydechowym, skrzyni automatycznej, czy przeniesieniu napędu? Bo odpowiedź servisantów "nie wiemy co, niech pan pojeździ może po tych mrozach samo się naprawi" raczej dla mnie jest niewystarczająca.

dziękuję za wszelkie wskazówki i pomocne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

U mnie na niskich obrotach też było słychać dziwny dzwięk. Samaochód mam na gwaracji ma przejechane 82000 km, będą wymieniać rorząd. Mam nadzieje że u ciebie jest coś mniej skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem i wiadomo o co chodzi?

Posiadam dwa auta z identycznymi silnikami, 120D i 520D, jedynka (160tkm) chodzi super cicho, równo, miękko i gaśnie powoli bez żadnego stukania, trzęsienia itp.

Piątka (198 tkm) za to klekocze na wolnych obrotach, tłumik lata, gaśnie nieźle ale po wyłączeniu zapłonu robi jakby 2 razy mniej obrotów wałem, praca ogólnie jest twarda i głośna.

Wtryski sprawdzone, nawet w 5 są w lepszym stanie niż w jedynce. Klapy gaszące i inne podzespoły w stanie idealnym, oleje te same.

 

Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.