Skocz do zawartości

zacinanie kontrolera w idrive


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam kontroler CIC z tymi kilkoma dodatkowymi opcjami. Jeździłem bez niego dwa tygodnie i nic się złego nie działo. Po prostu ciężej się navi obsługuje. Aku nie trzeba odłączać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak co to mam na sprzedaż

http://allegro.pl/show_item.php?item=6700776519

 

Rabat dla forum :-)

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurde, ake 225 zł piechotką nie chodzi. A ten z dodatkowymi przyciskami jeszcze droższy :( postanowiłem swój naprawić w domowym zaciszu. Mój był zalany i zaczęło go lekko zjadać. Ktoś tak to wymyślił, że w jedynkach kubek jest zaraz przy komtrolerze, więc nie trudno zalać. Troszkę czyszczenia, testowania, poprawiania lutów i rozkminiania jak to działa i kontroler śmiga jak nowy. Koszt zero złoty, dwa wieczory zmarnowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że po takiej naprawie działa- ale niezbyt długo i z przycieciami.

Każdy przypadek inny i być może u Ciebie będzie Oki, czego życzę ☺☺

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No pół roku śmiga. Jak naprawa sumiennie i dobrze wykonanato będzie git. Będe go reanimował do skutku jeśli trzeba będzie. Obawiam się że inne będą w podobnym stanie. Bliskość cupholdera nie sprzyja jego działaniu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałbym podziękować - u mnie w e70 też się tak zadziało przycisk sam się aktywował lub nie można było go uruchomić (tylko potwierdzający wybranie opcji) pozostałe kierunkowe oraz menu działały bez zarzutu, więc po lekturze postanowiłem zająć się tematem sam. Na youtubie są filmiki jak dostać się do kontrolera - więc do dzieła... rozbroiłem plastiki odkręciłem idrive i pierwsze przeczyściłem środek, styki ale to nie pomogło.... dopiero wymontowanie po raz drugi i przelutowanie czterech mocowań w płytce TCP pomogło i idrive śmiga jak nówka...

 

jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam mam też ten problem nie działa zatwierdzenie, góra dół na boki i obracanie działa wiem jak go wymontowac ale jak naprawić nie bardzo są dwie oferty napraw na allegro za 140 zł mam zwykły kontroler E90 2005 rok. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak go naprawić samemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam mam też ten problem nie działa zatwierdzenie, góra dół na boki i obracanie działa wiem jak go wymontowac ale jak naprawić nie bardzo są dwie oferty napraw na allegro za 140 zł mam zwykły kontroler E90 2005 rok. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak go naprawić samemu ?

Popraw te luty przy małym optozłączu ze sprężynką. To one są źródłem problemu. U mnie po poprawieniu przez kolegę "hobbiste" elektronika wszystko śmiga, 2 min pracy stacją lutowniczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widze mazor1234 że jesteś świeży. Obok nika przy poście masz date kiedy kolega szukał pomocy. Było to prawie pół roku temu:) Jak nie pisał znaczy że sobie poradził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich Klubowiczów!


przeglądam forum od kilku miesięcy, jednak ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym się przedstawić - mam na imię Mateusz i od ponad 5 lat jestem szczęśliwym użytkownikiem BMW E90 320d.


Niestety w lipcu dopadła mnie usterka joysticka iDrive - podobnie jak w opisywanych wcześniej w tym wątku przypadkach w moim BMW przestał działać przycisk "Enter", podczas gdy pozostałe funkcje pokrętła działają jak należy. W związku z powyższym oraz po przeczytaniu wpisów w tym wątku jestem na 99% przekonany, że również w moim przypadku przyczyną są problemy z lutowaniami. Stąd moja prośba - czy możecie polecić mi jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach w którym mógłbym sprawnie naprawić tę usterkę? Ewentualnie czy któryś z doświadczonych w tej kwestii Forumowiczów mieszkający w Warszawie oraz dysponujący odpowiednim sprzętem zgodziłby się na odpłatną pomoc w godzinach popołudniowych? Nie jest to dla mnie bardzo pilny temat, aczkolwiek brak możliwości korzystania z systemu iDrive jest dosyć irytujący. Sam nie posiadam lutownicy ani z resztą fachowej wiedzy, stąd wolałbym powierzyć rozwiązanie tego problemu bardziej obytym w temacie osobom. Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Pozdrawiam,


Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Forumowiczów,


U mnie był podobny problem, Idrive (E91, 2007r) wariował przy starcie i samemu wciskał enter lub nie działał w ogóle. Reszta przycisków działa be zarzutu.

Za poradą w tym wątku wykręciłem moduł i sprawdziłem luty. Na oko nic nie było widać, dopiero pod lupą widoczny był pęknięty lut na jednej nóżce diody TCPT 1200:

https://imgur.com/7q2tMPO


Poprawiłem ostrożnie lutownicą wszystkie 4 luty po obu stronach diody i teraz działa bez problemu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej,


Panowie możecie mi podpowiedzieć jedną rzecz, tak jak w temacie również mam problem z kontrolerem idrive z czasem przestało reagować pokrętło jak i również przycisk menu. Trochę czytałem na forum o jego naprawie jak i również oglądałem filmy.Naprawa wydała się niezbyt skomplikowana a wiec zdemontowałem kontroler i ku mojemu zdziwieniu wizualnie wygląda on trochę inaczej, po rozkręceniu nie posiada on również tych miejsc w których powinno się poprawić luty tak jak było to przedstawione na filmach instruktażowych na jednym z znanych portali.Możecie mi coś podpowiedzieć co za kontroler posiadam i ewentualnie jak to naprawić i czy się da to zrobić?? Moje autko to bmw e90 2.0i 2007 piszę tak na wszelki wypadek jak by było to potrzebne.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wstaw fote tego kontrolera, a najlepiej płytki. Wszystkie kontrolery posiadają ten element. Skoro w moim aucie z 2009 z CIC jest to tak samo rozwiązane to coś źle patrzyłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem teraz na wyjeździe i nie mam go pod ręką ale znalazłem podobny wpis na tym forum, na który chyba nikt nie opisał. W każdym bądź razie forumowicz wrzucił zdjęcia swojego controllera który własnie wygląda tak jak mój :

http://

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=124245&start=60#p2147602

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.