Skocz do zawartości

auto dla młodego - 325ci vs 328 ci a moze 330ci?


Saladyn

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy spotykacie sie tu zeby pomaga rozwiazywac problemy i dzielic sie swoim doscwiadczeniem a to na co kogo stac czym jezdzi i co mi sie podoba jego sprawa:) Dla jednego e46 to woz dla dresa dla drugiego to samochod dla prawdziwego mezczyzny Powagii troche:)
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jedna wypowiedź w tym temacie dla kogo jest diesel czy benzyna a obdaruję kilku "profesorów" ostrzeżeniami. :evil:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam tylko nie ostrzeżenie! Mama powiedziala że jak dostanę ostrzeżenie to zabierze mi auto i będę jeździć autobusem. Tam są przecież diesle! Ja uwielbiam diesle ale jestem ich niegodzien i nie chcialbym korzystać z czegoś na co nie zasluguję.

Błagam tylko nie ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu i właściciela postu.

Ja miałem golfa 3 1.4 oczywiście benzyna, było to moje pierwsze auto gdy rok temu przyszła pora na zakup pierwszego prawdziwego auta. Kuzyn jeździ e36 2.0i i doradził ,,kupuj BMW a żeby było oszczędne to kup 2.0d"

i też tak zrobiłem. Jestem zadowolonym użytkownikiem mojej Bawarki, fakt faktem dużo serca i pracy wsadziłem w to auto, wszystkie wymiany eksploatacyjne na czas + awarie niespodziewane robione na bieżąco i autko nigdy mnie nie zawiodła. Miałem taki przypadek że zwaliło mi się na głowę dużo wydatków na dodatek poduszka pod silnikiem straciła swoje właściwości techniczne jak wiadomo takie żeczy wymienia się parami...

Postanowiłem przyoszczędzic i zakupiłem zamiennik i to chyba kiepski (nazwy już nie pamiętam, musiał bym poszukać) i co się okazało po założeniu przejścia wibracje i wstrząsy w aucie były gorsze niż w URSUS C-330 :lol: jak to mówią co tanie to drogi na drugi dzień zakupiłem oryginały i teraz cisza i spokój.

 

Do czego zmierzam na tych autach nie można oszczędzać a już napewno nie na zawieszeniu które tak cierpi na naszych zaje...ych drogach bo w innym razie zamiast raz na 2 lata bedziesz je robił 2 razy w roku...

Zgadzam się w 1000% z kolegami przedmówcami paliwo to pikuś do reszty...

Jednym zdaniem. JAK DBASZ TAK MASZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz 330ci !!! i bedziesz zadowolony, jezeli jest równo pod sufitem to wszytko bedzie ok ja kupilem 323ci 170km i juz po mcu było mało! zawsze mozesz ja zagazować i ja tak uczyniłem po 3 letnich przymiarkach, jezdzi jak złoto tylko podstawa dobry gazownik np z lpg forum i nie bedzie problemów! A co do postów ze gaz w bmw to wstyd jak kto uważa! wydawałem 16-20tys rocznie na benzyne i powiedzialem dosc szkoda kasy! jeszcze raz 330ci i bedzie banan na twarzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze macie wszyscy racje - moja pomylka

vectra pali 9l w miescie - 600zl miesiecznie:) sorki za pomyłke

 

natomiast wracajac do bmw

boje sie nieco kupowac diesla, szczegolnie do modelu e60, ktory i tak jest dosc drogi w utrzymaniu

obecnie bede nieco mniej jezdzil - 1000 km w miesiacu wiec tym bardziej sie zastanawiam czy ma to sens

myslalem tez o e90 - moze byloby niezlym kompromisem

 

w dieslu natomiast jest sie co psuc nie ma co kryc - obecne diesle tak wymagajace jesli chodzi o jakosc paliwa niestety nie sprawdzaja sie

 

hmm faktycznie jesli bylby diesel zaoszczedzilbym na ropie, natomiast w momencie kiedy cos pojdzie no to i tak koszty wychodza w skali roku podobnie.

 

poradzcie co robic zupelnie nie wiem jaki model z jakim silnikiem

jesli diesel to jaki?

 

Mam dobre rozwiazanie dla Ciebie. Np. 318i z 2003-2005 roku. 143 Konie, mocny elastyczny i bardzo oszczędny silnik. 9,3 sek do setki - w porównaniu do Vectry to rakieta, a nie pali dużo wiecej niż Vectra.

 

Ewentualnie 318i lub 320i w budzie E90. Za 60-70 tys kupisz ładne autko i na paliwo nie zbankrutujesz.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.