Skocz do zawartości

problemy z ABS-em


Jurek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem z ABS-em mianowicie zaczały mi swiecic kontrolki abs, dsc, chamulce ,niedziałał predkosciomierz , ekonomizer no i serwotronic.

podjechałem na kompa no i pokazał czujnik abs lewy tył

wymieniłem i wszystko było oki (niedługo)

Mianowicie zakopałem sie troszke w błocie i zaczeło znowu swiecic podjechałem na kompa i szok

czujniki abs-u

Prawy przód

Lewy przód

Prawy tył

I tutaj mam takie małe pytanie :

jak zęby z których czyta czujnik abs-u są pozalepiane błotem to spowoduje to ze kontrolki się będą swieciły czy mam niewierzyć w cuda i wymienić wszystkie czujniki

według mnie jest niemożliwością żeby wysiadły wszystkie czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty ja tez tak miałej błąd czujnika abs-u tył lewy :D a ile kosztuje taki czujnik?
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam serdecznie, podłącze się do tematu, a mianowicie te same objawy co na początku postu, tyle że padł mi czujnik tył prawy. Nic się nie dzieje, abs i asc świeci, reszta odczytów na desce jest sprawna. Nawet przypomniało mi sie jak sie jeździ prawdziwym BMW z tylnym napędem :dance: :twisted: Ale do rzeczy, po namowach kolegi kupiłem na allegro czujnik nowy za 100, ale NIE BĄDZCIE FRAJERZY TACY JAK JA czujniki za 100 nie działają, na 100% sprawdzone. Zamieniłem czujnik kołami no i wyszło że jedna ten "nowy" jest do bani. Potrzebuję namiary na czujnik abs "siemens at 51 90 41 BMW 61.12-8 366 234 9" to są symbole z niego, ma wtyczkę szarą. Może ma ktoś do odsprzedania nowy lub używany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.