Skocz do zawartości

[E36] Z3 - Oznaczenia spręzyn


madmarx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Może ktos z was orientuje sie w oznaczeniach spreżyn???

Na przykład ja mam czarne z chyba zielonymi lub zółtymi kropkami po bokach.

Piotres ma chyba czarne z białymi plamkami.

Pytam, bo pomału przymierzam się do wymiany amorków i sprężyn.

W ksiązce mam niby napisane ze mój egzemplarz ma sportowe zawieszenie a to podobno rózni sie od normalnego.

Zgłupiec od tego można. Szukam normalnych nieobniżających sprężyn. Dojazd do mnie jest lekko traumatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki/paski NIC nie znacza w przypadku BMW ani ich kolory, byla juz o tym mowa, to jest tylko oznaczenie pary sprezyn . Mysle ze bedzie Ci Ciezko kupic komplet NOWYCH i nie-sportowych sprezyn do z3 poza ASO. A pozatym zamienniki - ojjj roznie o nich ludzie pisza.

 

Rozkoduj vin to dowiesz sie czy masz zwykle sprezyny czy M .

 

Mialbym na sprzedaz komplet NIE obnizajacych, NIE m-suspension sprezyn z mojej zety jakbys chcial .

 

A teraz zawadzasz na tym "przelomie" dojezdzajac do siebie (akurat znam ta droge hehe) ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

madmarx

Pokaż foto Twojej Zety - chciałbym zobaczyć jak wygląda na tych nizszych sprężynach.

Ja mam seryjne zawieszenie, jeździ się w miarę komfortowo, ale w kwestii wygladu jest słabo - wyjątkowo duzę szpary miedzy kołem a błotnikiem. Coś za coś :) Coupe na glebie wyglada moim zdaniem wyjątkowo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zawieszenia to tylko nowe nowe rzeczy montuje.

Mam książkę i tam jest niestety napisane M SPORTFAHRWERK

W normalnej Z3 sprężyny na tył są z e36 compakt a tych jest dość sporo na allegro

a tu mam tero M rodzynka. Szpera była w standardzie??? Bo tez mam.

Jeździc to mi się teraz dobrze jeżdzi, ale jak zmieniałem sobie płyn chłodniczy to

przyjrzałem się trochę zawieszeniu. Niby wszystko jest ok, ale umówmy się 9 letni samochód

na fabrycznych amortyzatorach pomimo tego ze dobrze jeździ, ( nie haczę o ten próg :) ) wymaga nowego zawieszenia.

 

 

Zdjęcia będą za parę dni, oddałem teraz samochód do wymiany wszystkich płynów. Brak kanału zmusza mnie do korzystania z usług serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zawieszenia to tylko nowe nowe rzeczy montuje.

Mam książkę i tam jest niestety napisane M SPORTFAHRWERK

W normalnej Z3 sprężyny na tył są z e36 compakt a tych jest dość sporo na allegro

 

Skad masz to info?. Mysle ze wiekszosc Z3 ma zawieszenia m-suspension, choc moja np. nie miala, ale rodzynek to to napewno nie jest . Ale w czym masz problem ?? z tymi sprezynami . Dlaczego chcesz je zamieniac ? Chcesz podniesc samochod czy nie ? Sa polamane ? Jesli na oba pytania odp. brzmi nie to naprawde nie wiem dlaczego chcesz je zmieniac.

 

Szpera była w standardzie??? Bo tez mam.

 

Mowiac szczerze to nie slyszalem jeszcze o Z3 R6 bez szpery.

 

Jeździc to mi się teraz dobrze jeżdzi, ale jak zmieniałem sobie płyn chłodniczy to

przyjrzałem się trochę zawieszeniu. Niby wszystko jest ok, ale umówmy się 9 letni samochód

na fabrycznych amortyzatorach pomimo tego ze dobrze jeździ, ( nie haczę o ten próg :) ) wymaga nowego zawieszenia.

 

Tu troche przesadzasz ... :wink:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że regulowane zawieszenie rozwiązałoby częstą wymianę sprężyn, bo można przecież podnosic i opuszczać samochód -tak jest u mnie.

 

Tak, tyle ze zwykle najwyzsze mozliwe ustawienie gwintu jest i tak 25mm czy 30mm ponizej serii .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.