Skocz do zawartości

słabe hamulce!!!


Biker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy koledzy ..mam problem i może któryś z was bedzie mógł mi pomóc.

Mianowicie w moim BMW e36 316i 96" na ostatnim przeglądzie okazało się ze tylnie hamulce są słabe i ręczny i nożny oczywiście z tyłu..wiec przeglądu nie przeszedłem.popędziłem szybko do mechanika ktory zrobił niby te hamulce i elementy zawieszania.ale stwierdził ze okładziny są jeszcze dobre wiec powinno być ok tylko przetoczy bębny. Po odbiorze samochodu od mechanika popędziłem radośnie na przegląd którego juz nei miałem od tygodnia z myslą ze bede sobie szcześliwie mógł jezdzic swoja bmką ku mojemu zdziwieniu okazało sie ze hamulece są słabe i jedna strona ledwie co łapie.....wiec mam zrobic i dopiero przyjechac na przeglad...wykonałem telefon do mechanika i powiedziałem co jest. mechanik stwierdził ze z jednej strony wylał mu sie na okładziny płyn hamulcowy i pewnie dlatego nie łapie i odesłał mnie do innej stacji kontroli pojazdów(ze tam napewno przejae przegląd)...ale zaraz zaraz nie po to chyba sie robi przeglady żeby dostać pieczątkę w dowodzie, tylko po to żeby bezpiecznie jezdzić. Czy kłoś mi powie czy jest możliwe to co powiedział mechanik...a może ktos wie co trzeba wymienic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręczny możesz naciągnąć wewnątrz samochodu po ściągnięciu skażanej osłonki przy(lewarku/wajsze do zaciągania recznego... nie wiem jak sie to fachowo nazywa) są tam dwie śrubki do naciąganie(prawe/lewe kolo).A co do słabszego hamulca w jednym kole(bo tak jak powiedziałeś mechanik wylał płyn hamulcowy na okładziny) to zdejmij bęben i odtłuść rozpuszczalnikiem albo benzyną abstrakcyjną szczeki (okładziny) i bęben w środku powinno pomoc
Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie rozumiem tego jak można proponować przetoczenie bębna lub tarczy. Jeśli coś jest zużyte to się wymienia!!! to nie jest komuna gdzie nie było częśći i za wszelką cenę reanimowało się co się dało. Jak bęben miał rant tzn. że jest zużyty i już osiągną swój stopień zużycia!! Wiec trzeba go wymienić a nie toczyć. A bębny przecież nie są takie aż drogie a bezpieczeństwo jest ważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi poprzednik. Elementy zużyte najnormalniej w świecie się wymienia. Szczególnie jeśli chodzi o hamowanie które jest najważniejsze dla bezpieczeństwa Twojego oraz innych :!: . Rzygać mi się chce jak słyszę o takich fachowcach :duh:

Wykorzystaj potencjał swojej nowej Garrettki :8)


Pomoc drogowa w Krakowie http://www.janhol.pl

-------------

C-O-N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.