Skocz do zawartości

Przeróbka webasta podgrzewacza na postojowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z webastem, podmieniałem sterowniki na które wskazywała usterka i wiele jeszcze innych kombinacji których tutaj nie będę w tym momencie przytaczał lecz okazały się one bezskuteczne.

Mam Thermo Top C z pilotem czyli postojowe montowane oryginalnie, zakupiłem piec Thermo Top Z. Porównując sterowniki są one takie same jeżeli chodzi o symbole i elektronikę.

A teraz pytanie:

1.Czy w sterownikach od Thermo top C wszystkie gniazda od elektroniki podpina się przewody, w sterownikach które miałem zainstalowane oryg brak jest wyprowadzeń na ostatnie złącze patrząc od największej wtyczki ( wiązka sterująca z kompa pokładowego) w/g schematu powinien to być chyba czujnik od płonimienia ( może poprzedni właściciel podmienił sterowniki a ja się męczę z tym problemem :(. )? - może ktoś mógłby zrobić zdjęcie TT C

2. Jeżeli sterowniki w C i Z są takie same to czy różnią się oprogramowaniem ?

3. Czy przy aktywacji ogrzewania postojowego mając tylko podgrzewacz ingeruje się w oprogramowanie sterownika czy kompa pokładowego ( możliwe że sterowniki są takie same a ja mam problem z komputerem pokładowym i oprogramowaniem w nim ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy przy aktywacji ogrzewania postojowego mając tylko podgrzewacz ingeruje się w oprogramowanie sterownika czy kompa pokładowego ( możliwe że sterowniki są takie same a ja mam problem z komputerem pokładowym i oprogramowaniem w nim ) ?

 

 

Tu jestem na 99% pewien, ale ingerujesz w komputer IKHA czyli sterownik od nawiewów gdyż piecyk webasto jest sterowany cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanie ciut inne. Jak zmienić temperature właczania sie webasto.

U mnie włącza sie już przy 10C a chciałbym tak od 5C może i mniej, 3C.

Disa nie instalowalem jeszcze mam NCS chociał nauka obslugi kiepsko idzie :oops: ale bedzie trzeba sie zabrac i za NCS i DIS :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.