Skocz do zawartości

Montaż ringów w lampach Bosch H7


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Szukałem trochę po necie, po forach. Wszędzie pisze, że montaż ringów jest taki prosty i same się dopasują, ale wszyscy piszą o lampach ZKW, a ja próbuje je założyć w lampach bosch. Otóż chcę je włożyć pomiędzy szkłami zewnętrznymi a wewnętrznymi. Szkła wewnętrzne powyciągałem ring w otwór po szkle da się "wpiąć" zaczepami po wcześniejszym włożeniu go przez przez tenże otwór z ukosa. Wszystko fajnie tylko, że szkla wewnętrzne mają wypustki przez co wchodzą w otwór po jakieś 5-6mm wpychając ring do środka. Montaż zaczepami więc odpada. Myślałem nad przyklejeniem ringów do tych szkieł wewnętrznych, tylko że jak pisałem - ring przez otwór przejdzie tylko z ukosa. Sprawę może rozwiązałby demontaż szkła zewnętrznego, co jednak chyba jest nie możliwe, bo o ile dobrze wywnioskowałem to jest ono przyklejone i to dość zdrowo. Czy ktoś montował ringi w swiatlach boscha i ma jakiś patent jak to zrobić? Może opisałem to trochę niejasno (czyt. zamotałem), ale jeśli ktoś to robił to napewno będzie wiedział o czym piszę. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci kolega odpowiadam. W sumie ja spedzilem tydzien nad montarzem i pelno ringow polamalem. Ale juz wiem jak dojsc do perfekcji.

 

Bierzesz tasme 2 stronna i przyklejasz do wyciagnietego szkielka. Haczyk jest w tym ze ten ring nie bedzie chcial przejsc. Musisz go ustawiac tak jak idzie Ci promien swiatla czyli albo bardziej w lewo lub w prawo. Ja mialem o tyle dobrze ze mialem peknietego ringa i nim sobie probowalem na kazdej lampie.

Musisz uwazac bo mialem duzo razy tak ze ring przeszedl a po chwili bylo "pyyk" i pekal i juz nieswiecil. Niepodlega to gwarancji. Ring jest poprostu za duzy.

Duzo roboty i duzo cierpliwosci.

 

Oczywiscie mowie o CCFL.

 

ps. z Przodu jest mozliwosc wyciecia szkła. Ale współczuje później klejenia ^^

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.