Skocz do zawartości

m70 zamula, wiesza się przy 2000rpm


adam_st

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt ze nie mam 7 tylko 8ke, ale z takim samym silnikiem jak Wy. Może tu mi ktoś podpowie. Objaw jest taki: Silnik odpala normalnie, jezdzi normalnie. Ma niedawno wymieniane przewody, swiece, kopułki i palce. Jeżeli trzymam go dluzej w okolicach 2000rpm po pewnym czasie czuje, jakbym ciągnął na holu ciężarówke. Moge zrobic kickdowna i wchodzi mi na obroty ale nie jedzie do przodu. Objaw jest tez inny, moge jechac np 160 na autostradzie i zaczyna po pewnym czasie słabnąć. Moge dac mu kick downa a on nie ma sily wkrecic sie na obroty. Chwile postoje na obrotach dam mu gazu i sie zaczyna wkrecac jak wczesniej. W innych przypadkach kiedy jade nierówno, właściwie szczególnie nie czuć problemu. Co juz wymienilem: pompy paliwa, filtry paliwa, czujniki temperatury silnika, czujniki temperatury powietrza, przeplywki, przepustnice, sprawdzilem szczelnosc dolotu, wymieniłem całą odmę. Mam nadzieje ze cos poradzicie. Przedstawiam film - jak sie dobrze wslucha, slychac przy tych 2000obr strzaly.

 

Na poczatku jade specjalnie 2000obr, potem zatrzymuje się i dodaje gazu do dechy - nie moze sie wkrecic. Dalej po chwili wciskam ponownie i po chwili namysłu, jakby przepalenia czegos dostaje kopa i dalej jest dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel miał podobny efekt w 750 przyczyną były regulatory ciśnienia pozycja nr.7 na diagramie

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB81&mospid=47352&btnr=13_0603&hg=13&fg=15

Można je sprawdzić podłączając rurkę i zasysając ustami jeśli robi się podciśnienie to są oki.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.