Skocz do zawartości

Jak rozmontowac mechanizm prawej wycieraczki


kamilmkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczne od tego ze chce wyciagnac silniczek dmuchawy (klimatronik, 318tds) i w zaden sposob nie mozna go wyciagnac bo nie ma na tyle miejsca. Blokuje go mechanizm wycieraczki prawej, a dokladnie ta czesc tego mechanizmu ktora znajduje sie przed silniczkiem dmuchawy (pod kratka wlotu powietrza na podszybiu).

Samym silniczkiem nie mozna za bardzo manewrowac bo jest on ciasno osadzony w obudowie nagrzewnicy, trzeba go poprustu prosto w przod wyciagnac i wlasnie na przeszkodzie jest ten mechanizm wycieraczek.

Bardzo prosze o jakis opis jak rozmontowac ten mechanizm prawej wycieraczki i jak wyciagnac ta cala tulejke - bo przygladalem sie temu z godzine i nie mam pojecia jak sie za to zabrac.

Jesli jest jakis inny sposob by wyciagnac dmuchawe to prosze napisac dokladnie jak ja wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć mechanizm wycieraczek musisz najpierw zdjąć wycieraczki (ale to oczywiste i pewnie o tym wiesz), później musisz odkręcić ramie które jest przy silniczku od wycieraczek i cały mechanizm jest już do wyjęcia. U Ciebie nie powinno być z tym większych problemów bo silnik mało miejsca zajmuje ja u siebie się dość mocno natrudziłem. Jeżeli można wiedzieć to co będziesz robić z silnikiem od dmuchawy to może jakieś inne rozwiązanie znajdziemy żeby go nie wyjmować całego ??

 

Tu masz rysunek ze schematem budowy może Ci coś pomoże:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CF91&mospid=47462&btnr=61_0071&hg=61&fg=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwal sie styk od jednego kabelka, juz nieraz odkrecalem te oslonki bo dmuchawa nie startowala i wystarczylo ruszyc gornym kabelkiem i wsyztsko gralo. I dzisiaj wlasnie ulecial caly styk. Jest tam bardzo malo miejsca zeby cokolwiek zrobic bez wyciagania dmuchawy, juz obmyslilem ze musze zrobic nowy zacisk na druciku (ma tylko ok 1,5cm) ale wlasnie bez wyciagniecia dmuchawy bardzo ciezko tam podejsc w kombinerkami.

 

dzieki za schemat, napewno mi sie jutro przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.