Skocz do zawartości

do czego jest przycisk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam mam e39 z 96 roku z climatronikiem i chcialem sie dowiedziec do czego sluzy ten przycisk podpisany "REST" obok sterowania moca wentylatora :?: :?:
Opublikowano
Jak wylaczysz silnik a na dworze jest zimno mozesz nacisnac przycisk. Zgromadzone cieplo w silniku zostanie wykorzystane do ogrzania auta.
Opublikowano
tak jak kolega napisal wczesniej :)

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Opublikowano
Zimno znaczy poniżej 3st. C, działa chyba w I pozycji kluczyka ;)
Opublikowano
Zimno znaczy poniżej 3st. C, działa chyba w I pozycji kluczyka ;)

 

i bez kluczyka tez dziala :cool2:

Opublikowano

po lifcie te funkcję włącza się przyciskiem " * MAX " (od szybkiego schładzania wnętrza)

 

Musi być odpowiednio nagrzany silnik oraz odpowiednio naładowany akumulator. A temperatura na zewnątrz poniżej +15.

(OO)=== OO===(OO)
Opublikowano
  • Autor
czyli ze jak jest wiecej niz 3 stopnie to on nie bedzie dziala :) :?:
Opublikowano
I jak dlugo bedzie ogrzewalo ?? Na jakiej zasadzie to dziala ??
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Opublikowano
Zdaje się, że to wykorzystuje ciepło silnika, więc dopóki silnik jest ciepły (i aku nie padnie :P )
Opublikowano
no tak ale w normalnym aucie tez wlaczysz cieply nadmuch i minute powieje cieplym i tyle bo wywieje cieplo z chlodniczki i koniec dlatego pytam na jakiej zasadzie to dziala
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Opublikowano
w układzie jest dodatkowa elektryczna pompka cieczy chłodzącej
Opublikowano
Ale w normalnym aucie (jeśli bmw nie jest normalne :P ) nie włączysz nadmuchu po wyłączenie zapłonu.
Opublikowano
Tak jak napisał skidmarks od +14 w dół np. siedząc w samochodzie a nie chcesz włączać zapłonu, albo wychodzisz na 20 min i chcesz wrócić do nagrzanego auta to wciskasz REST i z nadmuch leci ciepłe powietrze do momentu aż silnik się nie wychłodzi , a przycisk Max to zupezlnie coś innego czyli maxymalny nadmuch powietrza żeby np. wchodząc w upalne dni do auta jak najszybciej osiągnąć temperature w której można oddychać :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.