Skocz do zawartości

E46 320d Klimatronik


firarafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem E46 i pojawił się u mnie ten sam problem. Niezależnie czy jest włączona klimatyzacja czy nie z nawiewu pod szybą i przy nogach zawsze leci gorące powietrze. Chłodne powietrze udaje się uzyskać wyłącznie gdy wyłączę auto i przestawię na nadmuch środkowy oraz przestawię na środkowej dyszy nawiewu zimne powietrze. Klimatyzacje pod względem sprężarki, ciśnień i czynnika chłodzącego sprawdziłem i wszystko jest ok. Po podłączeniu do komputera pojawił się błąd klapy powietrza. Co to może być? W kilku warsztatach usłyszałem różne opinie ale wszyscy wykluczyli panel. Podobno może to być jakaś pompa pomocnicza, sama klapa i jej sterowanie lub po prostu coś się dostało do kanału i blokuje domykanie klapy gorącego powietrza. Proszę o pomoc bo w tych upałach to z ogrzewaniem nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione pokrętło pomiędzy środkowymi nawiewami? Też tak miałem i się okazało, że pokrętło miałem ustawione na najchłodniejsze. Jak ustawiłem pokrętło na pozycję środkową, wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.