Skocz do zawartości

Jak dobrać do siebie dłosnik i wamacniacz?


dąbasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czym się kierować żeby dobrać odpowiednią moc wzmacniacza do głośnika? Z tego co wiem to przeważnie RMS jest ważniejsze. Jakie firmy polecacie? Odrazu powiem że nie mam za dużo kasiury na sprzęt więc szukam wzmacniacza w granicy 400zł i głośnika też jakoś tak. Okablowanie już mam. Chcę zrobić zabudowę bagażnika i umieścić tam skrzynię odpowiednio dużą do głośnika, tylko ile litrową skrzynię muszę mieć do np 800W głośnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Skrzynie dobiera się pod konkretny głośnik (producent zazwyczaj podaje zalecane wymiary)

2) Za 400zł raczej kupisz głośnik ok. 300W RMS

3) Wzmacniacz do subwoofera powinien być mocny - jakość wzmacniacza nie ma tu dużego znaczenia - na jakość basów wpływa w 99% obudowa i głośnik

 

A dobiera się tak, że RMS wzmacniacza powinno być podobne do RMS głośnika - za minimum uważa się 300W.

 

Świetny pod względem moc/cena jest wzmacniacz Carpower 1502 - kosztuje ok 450zł. Z używek to np. Alpine V12 - z serii T400-T500.

 

Z głośników to ciężko powiedzieć - bo nie każdy jest pod każdy typ muzyki - w twoim przedziale masz:

DLS W612

PowerBass S-12D

Hertz ES 300

JBL GTO 1214

 

Ale jesteś pewien, że wiesz jak dobra obudowę zrobić? Bez dobrej obudowy masz 0 szans na przyzwoity bas - choćby nie wiem jak drogi był głośnik i wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.