Skocz do zawartości

[E90] Pozimowanie lamp bi-xenon skrętny


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam taki problemik, dzisiaj odebrałem autko od fachowców, nie działał adaptacyjny system doświetlania zakrętów i prawa soczewka w ogóle nie reagowała (dół-góra --poziomowanie) w momencie włączenia świateł. Okazało się, że do wymiany jest moduł sterujący, jak usłyszałem w tych modelach to dosyć często się zdarza, moduł został wymieniony, światła skrętne działają, ale z tym poziomowaniem soczewki jest taka dziwna sprawa.. Lewa lampa poziomuje się jak należy, natomiast prawa 'rusza' się poczym soczewka wędruje jakoś lekko w prawo poczym wraca na miejsce.. i obydwie lampy świecą tak jak powinny.

 

Czy to jest normalne? Jutro jeszcze podjadę na ustawienie świateł..

 

W E46 nie miałem takiego problemu, obydwie soczekwi razem 'ruszały się' dół-góra ;-)

 

Trochę mnie to irytuje.. W czym tkwi problem? :modlitwa:

 

Pzdr.

 

 

 

EDIT:

 

Póki co zawieszam temat.. jak się okazało problem tkwi w elektronice, jutro ponownie kodujemy autko.. Dam znać co i jak ;)

 

BMW RADOŚĆ Z JAZDY JAK SIĘ NIC NIE SPIEPRZY ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odpiszę sam sobie ;) niech innym służy:

 

Otóż okazało się, że wszystko jest kwestią programowania sterownika. Także po wykonaniu tej operacji problem zniknął.

 

 

Ale oprócz tego jest jeszcze małe ale, otóż prawa lampa wykonuje ruchy poziomowania soczewki trochę wolniej niż lewa, na razie nie wiadomo dlaczego tak jest.. ale może niebawem się wyjaśni, będę informował :)

 

Pzdr.

 

[MOD EDIT] Exide przenoszę bo to powinno być w dziale 3er E90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, ze to kwestia programowania sterownika. Jak rozumiem nie mozna zaprogramowac konkretnego sterownika w aucie tylko trzeba zrobić programowanie wszystkiego, tak?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, ze to kwestia programowania sterownika. Jak rozumiem nie mozna zaprogramowac konkretnego sterownika w aucie tylko trzeba zrobić programowanie wszystkiego, tak?

 

Dokładnie tak.

 

Ale z tymi lampami to w ogóle jakaś chora sytuacja, już mnie to zaczyna wpieniać.

 

Byłem ostatnio na ustawieniu świateł w ASO! I średnio to wyszło, gość mi mówi, że na maszynie jest prawidłowo, a ja na ścianie widzę, że nie jest. Więc sam sobie podregulowałem ręcznie, a do nich podjadę raz jeszcze jak wymienię żarniki(jarzniki) na nowe. Bo jeden już umiera i świeci inną barwą. W momencie włączenia świateł długich - na ścianie widać było inne rozproszenie światła w lampie lewej i prawej, a w dobrze ustawionych światłach światło powinno załamywać się identycznie zarówno w jednej jak i drugiej lampie przecież :mad2: :duh: ech normalnie cycki opadają :)

 

I wraz po ustawieniu świateł w ASO lewa soczewka wykonuje lekki ruch w lewo potem góra dół. I znowu programowanie trzeba będzie wykonać..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moduł wymieniłem sam :) w trzy minuty, natomiast pozostaje jeszcze kwestia kodowania,

czy możecie kogoś polecić do tej operacji i jaki koszt?

 

A tak wogóle to w ASO mówili że to dużo roboty trzeba zderzak zdjać i wogóle !!!!! a roboty na 3 minuty :)))

Jak zwykle jedynie co potrafią to tylko skasować ceną!!! Byłem na chali serwisowej i widziałem jak oni pracują, to się nie dziwię że mają terminy na miesiąc do przodu pozajmowane. :D Poprostu żenada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.