Skocz do zawartości

Jak zablokowac kolo zamachowe w 320D M47


kordi1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie. Kupilem kolo pasowe/tlumik wibracji.

By odkrecic kolo trzeba zablokowac wal korbowy - poprzez blokade kola zamachowego.

Moze ktos podpowiedzic jak to zrobic??

Proil bym o jakis opis, ewentualnie fotke jesli dosepne.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez wymienialem kolo pasowe z racji zużycia,tez mialem z tym problem,ale dorobilem sobie klucz ktory zakladasz na kolo pasowe tam gdzie wystaje gwiazda ze tak to nazwe.gwint jest prawy wiec w lewo odkrecasz.(tak na marginesie) sporym ulatwieniem jest posiadanie sprezarki i klucza pneumatycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo pasowe wymianiam z powodow podanych w tym linku

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=98967&highlight=

W dodatku kolo zaczyna halasowac coraz bardziej.

 

Tam opisalem wszytko ale nie dostalem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi jak to wymienic, wydaje sie proste, ale takie nie jest.

 

Kolo Cortec kosztowalo mnie 550zl ale wiem e cenia sie ok 630-650zl. Do tego zaleca sie wymiane sruby - serwisie zaplacilem 3.5GBP choc pewnie mozna by sie obyc i bez niej.

 

Po probach uzyskania informacji na temat zdjecia kola, blokady kola zamachowegy etc nie jestm na dzien dzisiajszy w stanie tego zrobic bo nie dostalem konkretnej informacji ktora pozwolila by mi to zrobic we wlasnym zakresie.

Po kilku probach "sposobem domowym" dzis pojechalem do servisu ( z desperacji) a tam gosc powiedzial ze niorginalnych czesci nie moga mi zalozyc i odmowili wykonania uslugi :duh:

Do tutejszych magikow kola nie oddam bo nie ufam.

Zerknalem wiec na kolo raz jeszcze i bede probowal dorobic klucz z blachy na laserze ktorym bede chcial przytrzymac samo kolo, a nie caly wal za pomoca blokady kola zamachowego. Na kole sa takie wypustki na centralnej czesci ktore moga wlasnie do tego sluzyc notabene.

Po swietach bede probowal zalatwic klucz a potem odkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.