Skocz do zawartości

tylne przeciwmgielne - dwa czy jedno?


silver86

Rekomendowane odpowiedzi

to ja się między te limuzynki ze swoim compactem wcisne(małe jest więc się chyba zmieszcze ):D Otóż u mnie z tyłu świeci jedno, ale jest normalnie wsadzona żarówka w 2 a mimo to nie świeci, i nie wiem czy coś szlag trafił czy może w ogóle nie było doprowadzone a ktoś nie wiedział i żarówke wsadził... chociaż styki są i nawet ilość kabelków się zgadza:/. Ciekawe co mi na przeglądzie powiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle ze to chyba zalezy od tego czy ma sie w aucie leflektory z przodu (2 swiatla przeciw mgielne z tylu) brak leflektorow (1 swiatlo przeciw mgielne z tylu) ?

 

Chyba każdy ma dwa reflektory ;) U mnie nie ma przednich świateł przeciwmgielnych, a z tyłu świecą dwa :D

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koledzy teraz Ja coś skrobnę.

 

Otóż Wasza dyskusja skłoniła Mnie do sprawdzenia moich przeciwmgielnych świateł.

Okazało się, że świeciło tylko 1, prawe tylne przeciwmgielne.

Autko E34 Touring, rynek niemiecki, 1994r.

 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy dobrałem się do lampy lewej.

Otóż znalazłem w niej nie tylko miejsce na żarówkę, ale i całe okablowanie jak i żarówkę z wkładką plastikową oryginalną. Wszystko zamontowane na glancuś, jednak światło nie świeciło.

Chwila 'romansu' z miernikiem napięcia i odkryłem, że wszystko jest ładnie do lampy doprowadzone, prócz kabla zasilającego (+).

 

Ta informacja ułatwiła pracę, tzn. wlutowałem się w przewód "+" idący do lampy przeciwmgielnej prawej tylnej(zielono-żółty), przewód dolutowany poprowadziłem w klapie do drugiej lampy i wlutowałem go do takiego samego przewodu w drugiej wtyczce(także zielono-żółty) w którym powinien płynąć '+' a nie płynął (nie wiadomo czemu).

 

Teraz mam ładne 2 przeciwmgielne tylne, które tak naprawdę dają chyba jedynie satysfakcje właścicielowi samochodu, że ładnie wyglądają z tyłu ;)

 

Zapewne dałoby się to zrobić mniej inwazyjnie(tzn. znajdując dlaczego żółto-zielony przewód w drugiej lampie nie ma napięcia, jednak nie chciało Mi się tego szukać i dociekać. 1 kabelek więcej i po sprawie.

 

Pozdrawiam, Kuba :]

 

P.S. Ciekawe czy u Was też tak jest, że macie wszystko doprowadzone prócz +'sa ? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.