Skocz do zawartości

PL menu i glos do mk1i mk2.czy to mozliwe???


MARO777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!Na poczatku chcialbym powiedziec ze mam e-38 navi mk1 i sciagnelem sobie softa v.27,nagralem obraz alkocholem120% wrzucilem do czytnika ,poczekalem 5min(oczywiscie na wlaczonym silniku) i zaktualizowalem sobie navi do ostatniego softu jaki wyszedl do mk1.jezeli ktos nie ma tego softa moze uzyc innego nawet v.31 bo i tak jest na nim ten ostatni czyli v.21.jezeli chodzi o zmiany to naprawde sie zdziwilem bo niektorzy pisali ze nic sie prawie nie zmieni.otoz zmiany sa np:

mozna zmieniac kolory(x3),dochodza nowe opcje w ustawieniach,navi chodzi szybciej , dokladniej i plynniej,tak jakby usunely sie wszystkie bledy.

(pamietajcie zeby sciagnac softa i sprawdzic go jakims antywirusem bo mozna sie niezle przejechac)

te informacje przekazuje tylko i wylacznie dzieki OSD i MACZNIK oni przyczynili sie do tego ze wiedzialem gdzie i jak sie do tego zabrac dzieki i pozdro z WRC!!!

 

To post do posiadaczy mk1i mk2 bo malo sie otych navigacjach pisze wiec dlatego zalozylem ten temat by ci co maja mk1 i mk2 mogli sie tu czegos dowiedziec i cos poradzic innym.

 

Teraz chcialbym zapytac czy ktos z was ma w mk1 lub mk2 polskie napisy i glos bo ja prubowalem cos tam wymodzic i nic chyba za rzadko siedze przy kompie ale tak specyfika pracy.

Chcialem tez spytac czy jezeli w navi to i na monitorze beda sie wyswietlac polskie napisy np:na kompie,w ustawieniach czy w telefonie.

Pozdrawiam wszystkich i szukam dalej jak cos dam znac pozdro z WRC!!! :mrgreen:

moderatorzy dajcie wklejic fotke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja rowniez dzisiaj wrzucilem posta z zapytaniem o taki soft. Tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=664927#664927 "bombusek" wrzucal linki do takiego softu ale juz nie dzialaja. Wiem ze menu pl jest na 100% bo widzialem u znajomego, sa tez gdzies fotki na tym forum. Wczoraj wrzucalem spolszczony soft do MK3 w E38, komputer na monitorze od nawigacji i cale menu jest pl ale na desce zostalo mi w angielskim.Nie wiem czy to kwestia tego akurat softu co wgralem czy tak juz musi byc i czy tak samo bedzie w MK1 i MK2. Mam nadzieje ze ktos podrzuci jakiegos linka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytacja od złotówki a faktyczna cena to 400zł wiem bo dzwoniłem i pytałem :duh: :duh:

Temat MK 1iMK2 już był poruszany http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=91004 i spełzło na niczym próbowałem nowch softów i nic sciagałem linki podane przez kolegów i nic :mad2: :mad2:

Edytowane przez tomi290

Było e28 524td,e32 735i

I jest e38 735i V8!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ten temat to nie tylko ,,wejdz i pobierz,, ale tez podziel sie z innymi swoja wiedza na temat mk1 i mk2.jezeli ktos z was ma cos nowego do tych navigacji lub monitorow ogolnie. jezeli cos znajde to dam znac.
moderatorzy dajcie wklejic fotke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Widzę że post napisany przeze mnie ,a podany jako link przez kolegę tomi 290 jednak przyniósł jakieś korzyści (przynajmiej dla mnie).

Drążyłem ten temat przez 6 tygodni ,dowiedziałem sie dużo nowych i ciekawych rzeczy na temat Navi (szczególnie softów do MK 2 od wersji V 21 i wyższych). Nie mogąc jednak uzyskać konkretnych wskazówek dotyczacych wgrania polskiego meni do MK 2 , a nie chcąc płacic wygurowanych cen z allegro postanowiłem te pieniązki przeznaczyć na zakup czytnika MK 4. Działa bez problemu na monitorze 4/3 .

Polecam i pozdrawiam

dm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcecie uaktualnic swoje navi to gren.ru(naprawde warto) wszystkie jakie chcecie + opisy.z tym polskim do mk1 imk2 kombinuje jak cos dam znac.,,potrzeba matka wynalazku,,czas mnie troche ogranicza ale dzieki OSD powoli ruszam do przodu.

potrzebuje tylko podpowiedzi gdzie w sofcie v.27 mam sie za to zabrac.kilka plyt juz poszlo do kosza i jeszcze nie jedna pewnie pojdzie.pokombinujcie cos i przelejcie swoje doswiadczenia na ten temat!!!

Pozdro z WRC!!!

moderatorzy dajcie wklejic fotke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzialaja tamte linki , tzn. ktore? Pytam bo ten temat tez mnie zaczal powaznie nurtowac i mam zamiar troche podzialac i sie pobawic. Mnie interesuje glownie MK1 ale w ramach treningu chetnie sprobuje potestowac na innych. Oczywiscie podziele sie wszelkimi zdobytymi informacjami. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajnie że ktoś coś myśli o mk1. To ja w zmian za waszą prace daje najnowszą mapke wschodniej europy ,czyli polska też jest:) Fajna i dokładna mapka z 2009r. Pozdrawiam.

P.S Na MK1 ładnie pracuje ta mapka. Spakowana w 7z http://www.instalki.pl/programy/download/kompresory_archiwizery/7-Zip.php Zainstalować i rozpakowywać. Nagrywać w magic iso http://rapidshare.com/files/311120442/Magic_ISO_Maker_5.zip.html w mode 2/XA.

Jak bedzie potrzeba to mam inne państwa 2009.

http://rapidshare.com/files/267029433/EEU0910.7z.004

http://rapidshare.com/files/267015813/EEU0910.7z.003

http://rapidshare.com/files/267015613/EEU0910.7z.002

http://rapidshare.com/files/267015095/EEU0910.7z.001

Pozdrawiam i miłej pracy przy spolszczani mk1,Jak bym sie lepiej na tym znał to bym też nad tym sie głowił lecz nie mam żadnych pomysłów Było by miło jak by sie coś ruszyło w tym temacie.

Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeśli chodzi o MK1 spolszczenie juz jest bez lektora , Mk2 juz w 100% zrobione testowane, działa nie długo będzie udostepnione Edytowane przez duniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MK1 spolszczenie juz jest bez lektora , Mk2 juz w 100% zrobione testowane, działa nie długo będzie udostepnione

:cool2: a ile to jest nie długo

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mk2 menu:

(navtweak tego nie czyta czyli trzeba przetłumaczyć ręcznie)

trzeba przetłumaczyć plik w hex edytorze usw_load_2 w katalogu:

mk2m\0110\bmw\nv\app_sw

może pomóc w tłumaczeniu: http://translate.google.com/#

 

np zmieniamy ASSIST na:POMOC potem wciskamy delete -> kasujemy literke T i przechodzimy strzalka do nastepnego napisu: NORTH zmieniamy na POLNO wciskamy insert(wstawi znak) i dodajemy C, strzalkami przechodzimy do nastepnego napisu itd...

 

znaleść tą cześć i przetłumaczyć w hexeditorze (tłumaczyć tylko napis, odstep pomiedzy napisami to nie spacja tylko znak o kodzie 0x00 spacja to 0x20 ):

 

!&+GB ENGLISH 2 2 NEW_ITEM ASSIST DATA NORTH SOUTH WEST EAST POSITION SHOW POSITION ATTEMPTING CONNECTION TRANSMITTING DATA IF NO ANSWER PRESS DATA NUMBER? ‘  ‚ „ €  YES NO CHANGE ? ACTIVE AUDIO NAVIGATION ON-BOARD COMP. SET MONITOR OFF TELEPHONE EMERGENCY CALL NOTE: ADDRESS CANNOT BE STORED ANYMORE. ADDRESS NOT ON CD. SOFTWARE LOADING REQUIRED! PLEASE INSERT A SUITABLE CD-ROM. CD-ROM INSERTED NO CD IN NAV.-COMPUTER PLEASE INSERT CD INCORRECT CD IN NAV.-COMPUTER PLEASE INSERT APPROPRIATE CD WRONG SW IN NAV.-COMPUTER PLEASE INSERT SOFTWARE-CD ONE MOMENT PLEASE... COUNTRY? CITY? ROAD? JUNCTION? DEST. GUIDE        DELETE? DELETE INDEX? INDEX         ENTER? ENTER ENTER RECALL ABC... DEST. MEMORY ADDRESS BOOK RETRIEVE ADDRESS ENTER ADDRESS ENTER CAR POSIT. DELETE ADDRESS NAME? DELETE ALL ENTRIES? LAST DESTINATION LAST DEST. DESTINATION INFO DEST. INFO POSITION INFO POSITION INFO VEHICLE POSITION POSITION VEHICLE CROSSING JUNCTION CROSSING JUNCTION NOW ROUTE PLANNING ROUTE INFORMATION ON USING MAIN ROADS MINOR ROADS FASTEST SHORTEST VIA MOTORWAYS AVOID MOTORWAYS QUICKEST ROUTE SHORTEST ROUTE ON MAIN ROADS ON MINOR ROADS ON FASTEST ON SHORTEST ROUTE SELECTION ROUTE SELECT. RDS-TMC ROUTE LIST ROUTE LIST DEVIATION PLAN DEVIATION FOR DISTANCE ARRIVAL TRAV.TIME DRIV.TIME REM. TIME SERVICE MODE VIN CONTROL PANEL VERSION PANEL KEYS PANEL VERSION SW-MASTER: SW-VERSION: SW-SLAVE: SW-STATUS: HW-STATUS: HW-VERSION: DIAG-INDEX: BUS-INDEX: CODING INDEX: SUPPLIER: TEST DISPLAY KEY: FUNCTION OF KEYS CONTR. BUTTON: NAVI/GRAPHIC RADIO CONTROL: BRIGHTNESS CONTR. BRIGHTNESS CONTR. NAVI/GRAPH. ELEM. GRAPHIC ELEMENT GPS GPS: STATUS SWITCH PACK SENSOR CHECK WHEEL: SP.L: R: GPS GPS STATUS: SATELLITES: GYRO: DIR.: DIRECTION:  FORWARD BACKWARD FWD BWD TRACKING INFO VISIBLE SAT.: ALMANAC: CH PRN S/N 1 2 3 4 5 6 7 8 SATELLITES GPS VERSION GPS STATUS LAT: LNG: ALT: DATE: TIME: G-SPEED: HEADING: SW VERS.: REC-STAT: POS-SRC: PDOP: HDOP: VDOP: SW DATE: RECEPTION F Q GAL SEEK LEVEL TP-VOLUME DSP AF AREA INDEX SERVICE SERIAL NUMBER SOFTWARE VERSION  °C °F KM/H MPH KM MLS L/100KM MPG KM/L H MIN S LANG. LANGUAGE UNITS TEMP. OUT-TEMP OUTSIDE TEMP DIST. CLOCK CLOCK 24 h 12 h DD.MM MM/DD TIME SET NAV-VOL NAVIG. VOLUME SPEED-V SPEED-VOLUME AUX-LEV AUX-LEVEL VOLUME OUT. TEMP RANGE SPEED DATE SET DATE LIMIT SET LIMIT SWITCH ON SWITCH OFF SPEEDOMETER SET SET AVERAGE SPEED CONS 1 CONS 2 CONS CONSUMPTION CONSUMPTION 1 CONSUMPTION 2 RECALCULATE? AUTOSTORE RDS TP REG PTY PTY-AUTO WB TRAFFIC TMC BASS TREBLE FADER BALANCE MAN SCAN DIST LOC SEEK MANUAL CHOICE STATION SAMPLE SEARCH ALL  STATIONS  SEARCH NON SENSITIVE …… †† … † FAST FORWARD/ REVERSE MUSIC SEARCH TAPE  CD  TRACKS RANDOM RANDOM GENERATOR  †† ……R † …R - TELEPHONE EMERGENCY CALL DIRECTORY DIAL INFO TOP-8 EMERGENCY CALL 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * # C DIAL LAST NOS. STORED MEMORY LAST TEL. NOS. --PAGE-- SIGNAL CALL COST TOTAL DURATION CALL WARNING! USE THIS SYSTEM ONLY WHEN TRAFFIC AND ENVIRONMENTAL CONDITIONS PERMIT. OBSERVE TRAFFIC RULES AND SITUATIONS. SAFE OPERATION OF THE VEHICLE IS THE DRIVER'S RESPONSIBILITY. ALWAYS WEAR YOUR SEAT BELT.   ACCEPT OK SEARCH TMC STATION? RDS-TMC ACTIVE RDS-TMC OFF MESSAGE SELECT MESSAGE LIST ALL VEHICLE POSITION DESTINATION ON ROUTE NO GUIDANCE ENTER DESTINATION SETTINGS SATURDAY SUNDAY MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY   °C °F KM/H MPH KM MLS L/100KM MPG MPG KM/L H MIN S BMW DEALER PETROL STATION CAR HIRE CAR PARK PARK + RIDE REST AREA AUTOMOBILE CLUB TOURIST ATTRACT. HOTEL RESTAURANT BANK COMMUNITY CENTRE LIBRARY LAW COURTS FIRE STATION MILITARY BASE EMBASSY CASH DISPENSER TOURIST INFO MUSEUM THEATRE CIVIC CENTRE SPORTS CENTRE CHURCH MONUMENT AMUSEMENT PARK PARK/FITNESS EXHIBITION CENTRE HOSPITAL POLICE TOWN HALL POST OFFICE MEDICAL ASSIST. CHEMIST SHOPPING CENTRE CITY CENTRE THEATRE RAILWAY STATION AIRPORT FERRY BUS STATION MARINA COLLEGE/UNIVERS. ENTERTAINMENT GOLF COURSE INDUSTRIAL ESTATE  MAN SCAN DIST LOC SEEK  T TP ST FMA FM1 FM2 MW LW SW AMA AM       RDS  TAPE ERROR TAPE CLEAN   †† …… R † … R …… †† 1 2 A B  DOLBY B DOLBY C   †† …… R SCAN RANDOM …… R   ††  TMC TELEPHONE PIN-CODE TOP-8 DIR NUMBERS INFO INFO INFO INFO   l

 

 

UWAŻAĆ NA DŁUGOŚĆ NAZW!!!

 

Potem wyciągnać pliki (jezyk lektorki w jezyku GB):

langMk2\0390\gb_f.csf

 

wyciągnąć plik (lektor od mk3 z jakiejść już spolszczonej navi)

langMk3\0502\gb_f.csf

 

otowrzyć ten z langMk3\0502\gb_f.csf przy uzyciu navspeak.

Wyexportować pokolej dźwieki odpowiednio nazywając aby sie nie pogubić (jakies 200 dźwięków). Exportujemy do siebie na dysk,

potem

użyc znow navspeak do otworzenia langMk2\0390\gb_f.csf, i podmienić dźwieki na te wyciągniete z mk3.

 

Jak poprawimy pliki z katalogu:

mk2m\0110\bmw\nv\app_sw

to kopjujemy zawartość mk2m\0110\bmw i podmieniamy te co są w katalogach:

mk2m\0101

mk2m\0201

mk2m\0211

to zadzjala na każdej navi mk2 mono bedzie menu i polski lektor a w mk3mono bedzie polski lektor jeśli ktos miał angielskiego lektora.

 

 

Potrzeba tylko duzo wolnego czasu :)

 

to jak wyciągnac pliki z obrazu jest w innych topikach (np uzywając magic iso - kopiujemy cala zawartosc orazy na dysk i zmieniamy pliki na naszym dysko)

przerobiony soft - jego katalogi pakujemy w image przy uzyciu mode2cd-dla_BMW_soft (używac krutkiej nazwy katalogu gdzie to wszystko trzymamy np: c:\1\ aby sie program mode2cd nie wywalil)

zapisujemy obraz w mode2cd jako np clone CD, wcześniej volume name ustawiamy na :NAV_SW, zaznaczamy single track, reszta odznaczona, save image to: wybieramy np c:\obrazmk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz komu sie chce to zrobić :)

Ja mam mk3 kolor więc nie chce mi sie tyle robić :twisted:

 

dla MK1 bedzie analogicznie.

 

 

Po tej operacji przerabiając np obraz(lub inny sprawdzony) ten co wrzucałem w wątku co ma 50 stron, bedzie działający polski CD dla wszystkich navi BMW mk1,mk2,mk3.

Jakby poszukać jakieś CD od mk4 i przenieść do naszego CD katalog V_2 to mamy CD dla wszystkich navi we wszystkich BMW :) tylko od mk4 trzeba też wszystkie katalogi mieć zrobione, RR0101, RR0102,RR103.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
To jest już do mk1?? a gdzie jest opisane gdzie to można ściągnąć i wyprubować?

Podbijam pytanie. Jeżeli takowego softu nie ma to ogromna prośba do osób, które tyle zrobiły w temacie MK2 i nowszych o stworzenie go dla posiadaczy MK1. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.