Skocz do zawartości

Grzeje się - ciągły problem


szymon_to

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś tygodnia mam problem ze swoim BMW (E46, 320D, rocznik 1999) , mianowicie silnik przegrzewa się po włączeniu klimatyzacji (która i tak nic nie daje). Najczęściej wskazówka temperatury silnika leci w górę, gdy stoję w korku itp. więc tu jest wszystko w miarę standardowe. Po wyłączeniu klimatyzacji problem znika, aż do momentu, gdy zamkniemy okna w pojeździe - to już wydaje mi się całkowicie dziwne. Od momentu pierwszego przegrzania w samochodzie został wymieniony czujnik temperatury płynu, oraz termostat - jak łatwo się domyślić, obie naprawy niczego nie dały. Układ jest odpowietrzony, poziom płynu w normie. Pisze tutaj, bo już ręce mi opadają i mam nadzieje, że może wy podsuniecie jakieś rozwiązanie tego problemu.

 

 

Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaż nie jestem w stanie powiedzieć czy poprawnie, tzn. uruchamia się co jakiś czas. W momentach przegrzania silnika, nie jestem w stanie powiedzieć czy się włącza. Po za tym odkąd mam ten samochód, wskazówka temperatury nigdy nie była w pionie (1-2mm w prawo), taka ciekawostka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem. u mnie wentylator byl do wymiany, mialem elektryczny ale ja mam benzyne 2.8. na moje oko to samo jest tu, u mnie tez sie nie grzal bo obieg wodny jest naprawde duzy i nie zawsze potrzebuje wlaczac sobie wentylatora, a przy wlaczonej klimie sie grzeje bo chlodnica klimy ktora sie grzeje przy okazji nagrzewa chlodnice wody. latwo sprawdzic czy to wentylator. poprostu odpal silnik wlacz klime i po minucie jakiejs powinien sie zalaczyc. jak sie nie zalaczy to wentylator jak nie to kombinuj dalej bo ja pomyslu innego nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wisko ci chodzi?

Jak chodzi i sie grzeje, wez karczera i dobrze wyplukaj chłodnice pod cisnieniem. Jak masz auto z włoch to pełno tam latającego syfu.

pozdr

My Definition is High Definition


Moje:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=161053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem. u mnie wentylator byl do wymiany, mialem elektryczny ale ja mam benzyne 2.8. na moje oko to samo jest tu, u mnie tez sie nie grzal bo obieg wodny jest naprawde duzy i nie zawsze potrzebuje wlaczac sobie wentylatora, a przy wlaczonej klimie sie grzeje bo chlodnica klimy ktora sie grzeje przy okazji nagrzewa chlodnice wody. latwo sprawdzic czy to wentylator. poprostu odpal silnik wlacz klime i po minucie jakiejs powinien sie zalaczyc. jak sie nie zalaczy to wentylator jak nie to kombinuj dalej bo ja pomyslu innego nie mam.

 

Ta sugestia okazała się trafna. Wentylator został wymieniony i wszystkie powyższe problemy opisywane przeze mnie ustąpiły. Panowie, dzięki za pomoc i odzew w tej sprawie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.